Mehmet AL-ÖZEL-HABER

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen duruşmaya Şanlıurfa’dan SEGBİS'le katılan ve tutuksuz yargılanan sanık Halit K. internet yoluyla vatandaşları cep telefonuyla dolandırma suçunu işlemediğini söyledi.

“KİMSEYİ TANIMIYORUM”

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, sanık Halit K’ya “İnternet Dolandırıcılığı’ndan yargılanıyorsun. Seninle cep telefonuyla internet yoluyla dolandırıcılık yapan 4 kişiyi tanıyor musun? Senin cep telefonun da bu olaya karışmış. Neler söyleyeceksin?” diye sordu.  Sanık Halit K. “Bu isimlerden kimseyi tanımıyorum. Ben lokantada çalışıyorum. Suçsuzum” dedi.

“ZARARLARI ÖDEYEMEM”

Mahkeme Başkanı’nın “Mağdurların zararlarını karşılayabilecek misin?” diye sorması üzerine Halit K. “Ben bu zararları ödeyemem” dedi.

ŞAHISLAR TESPİT EDİLECEK

Kazaya karışan ehliyetsiz sürücü ve motosiklet sahibine 27 bin 460 TL ceza Kazaya karışan ehliyetsiz sürücü ve motosiklet sahibine 27 bin 460 TL ceza

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Dolandırıcılık’ suçundan tutuksuz yargılanan sanık Halit K. ile birlikte ‘Dolandırıcılık’ suçuna karışan şahısların tespit edilmesine ve eksik evrakların tamamlanmasına karar vererek duruşmayı ileri tarihe erteledi. 

Editör: DAMLA ERCİYAS