Alanya’da kazada yaralanan motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti Alanya’da kazada yaralanan motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti

MEHMET AL (ÖZEL-HABER)
                                                                                                                                                                                                                                             
Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan sanık Ali A. Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS'le katılırken, avukatı hazır bulundu.
BABASI EKİYOR KENDİSİ SATIYOR
Tutuklu sanık Ali A. verdiği ifadesinde şunları söyledi: “Diyarbakır'ın Lice ilçesinden U.T. adlı kişiden borcuna karşılık esrar aldım. Oğlu borçlarını kapatmak için uyuşturucu veriyor, kenevirleri babası ekiyor, oğlu satıyor. Alanya'da aracımı yıkamacıya verdim. Yıkamacı da aracını bana verdi. Polis ekipleri evime gelerek arama yaptı. Polislere ben yardımcı oldum. Uyuşturucunun yıkamacıdan aldığım araçta olduğunu ben söyledim. Araçta bulunan esrar benim. Sacnc uyuşturucu benim değil, o yıkamacıya ait. Çok pişmanım. Topluma kazandırılmak istiyorum” dedi. 
AVUKATI: MÜVEKKİLİM YARDIMCI OLDU
Sanık avukatı, müvekkilinin polislere kendisinin yardımcı olduğunu, bir buçuk yıldır tutuklu olduğunu, operasyonda evinde yapılan aramaya gelen polislerin 29 Kasım 2022 tarihinde tuttukları tutanakta aracın araması olmadığını belirterek, müvekkilinin tahliyesini istedi.
TUTUKLULUK HALİ DEVAM EDECEK
Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan sanık Ali A’nın tutukluluk halinin devamına ve eksiklerinin giderilmesi için duruşmanın ertelenmesine karar verdi.