MEHMET AL(ÖZEL-HABER)

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 3’üncü duruşmaya ölen Osman Ersoy'un eşi, kardeşi, kızı, oğlu ve yakınları katıldılar. Ersoy'un avukatının hazır bulunduğu mahkemeye tutuklu sanık Y.Ş., Ersoy'un kız kardeşi tutuksuz yargılanan sanık Raziye ve eşi Şenol E. ile birlikte avukatları katıldı. 

SANIK: BEN TETİKÇİ DEĞİLİM

Osman Ersoy'u kasten öldürme suçundan Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Y.Ş. SEGBİS'le katıldığı duruşmada, “20 aydır cezaevindeyim. Osman Ersoy'u ben öldürmedim. Aramızda sıkıntı olmadı. Raziye ve Şenol E. ile kendi aralarındaki sıkıntı var. Bulunan silahları kendi emniyetim için bulundurmaktayım. Benim suçum ne? Ben tetikçi değilim. Tetikçi olsam memleketimden gelmezdim. Beraatimi isterim” dedi.

EŞİ, KARDEŞİ, KIZI VE OĞLU ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Alanya'da inşaatta temizlik yaparken düşen işçi ağır yaralandı Alanya'da inşaatta temizlik yaparken düşen işçi ağır yaralandı

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde eşi, çocukları ve erkek kardeşi Osman Ersoy'u öldürdüğü iddiasıyla tutuklu bulunan Y.Ş'den davacı ve şikayetçi olduklarını, davaya katılmak istediklerini söylediler.

“SERANIN YANINDA KOŞAN BİRİ VARDI”

Duruşmada ise ilginç iddia ortaya atıldı. Ölen Osman Ersoy'un yakını olan Hacer Ersoy'un oğlu ‘Zehdi’ lakaplı kişinin olay günü seranın yanındaki minibüsün yanından koşarak gelen birini gördüğü iddia edildi.

“ABİMİN ÖLMESİNİ NEDEN İSTEYEYİM?”

Duruşmada tutuksuz sanık olarak yargılanan Osman Ersoy'un kız kardeşi Raziye E. ve kocası Şenol E. mahkemede “Abimin ölmesini neden isteyeyim ki? Bu olayla ilgimiz yoktur” dediler.

SANIK AVUKATI TAHLİYESİNİ İSTEDİ

Sanık avukatı, müvekkili Y.Ş’nin uzun süredir tutuklu olduğunu söyledi. Sanık avukatı öldürmek suçundan hiçbir delilin olmadığını ve keşfin yapıldığını kabul etmediklerini belirterek, Hacer Ersoy'un oğlu ‘Zehdi’ lakaplı kişinin dinlenilmesini isteyerek müvekkilinin beraatini talep etti.

“SANIĞIN OĞLU ARAMA KÖĞEĞİNE ENGEL OLMAK İSTEDİ”

Osman Ersoy'un avukatı ise, “Tutuklu sanık Y.Ş’nin oğlu olay günü serada arama yapmak için jandarmayı fideler ezilir diye seraya sokmak istemedi. Jandarma arama köpekleri ise serada naylon altında silahı buldu. Keşif raporlarında eksik olanları kabul etmiyoruz. Y.Ş.’nin ‘Kasten Öldürme’ suçundan cezalandırılmasını talep ederiz” dedi.

‘ZEHDİ’ GELECEK CELSEDE HAZIR EDİLECEK

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Kasten Öldürme’ suçundan tutuklu yargılanan sanık Y.Ş’nin tutukluluğunun devamına, olayın yaşandığı yerde bir kişiyi gördüğünü söyleyen Zehdi lakaplı Hasan Ersoy'un gelecek celsede hazır olması için kolluk görevlilerine bildirilmesine karar vererek duruşmayı 21 Mayıs tarihine erteledi.  

OLAYIN GEÇMİŞİ

Alanya’da 26 Ekim 2022 Çarşamba günü Osman Ersoy (50) Türkler Mahallesi'nde evinin önünde av tüfeğiyle vurulmuş, olayın ardından kimliği belirsiz şüpheli olay yerinden kaçmıştı. Ersoy kaldırıldığı hastanede doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetmişti. Olayın ardından soruşturmayı derinleştiren Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı JASAT ekipleri  Ersoy’un kiracısı olduğu tespit edilen kadın F.Ş.(41) ve kocası Y.Ş’yi (42) gözaltına aldılar. Jandarmadaki işlemleri tamamlanan karı koca adliyeye sevk edildi.  Şüphelilerden kadın F.Ş. savcılıkta ifadesi alındıktan sonra serbest kalırken, kocası Y.Ş. ise ‘Adam Öldürmek’ suçundan nöbetçi mahkemece tutuklanarak Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.