Alanya'da makilik alanda çıkan yangın söndürüldü Alanya'da makilik alanda çıkan yangın söndürüldü

Mehmet AL- ÖZEL HABER

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçtiğimiz hafta görülen duruşmada ‘Dolandırıcılık’ suçundan tutuksuz yargılanan sanık H.A. hazır bulundu.

“BENİ İSTANBUL'A ÇAĞIRDI”

Tutuksuz yargılanan sanık H.A. duruşmada başına gelenleri anlattı. H.A. “Daha önceleri inşaatlarda çalıştım. İşsiz kaldıktan sonra internette geziniyordum. İş ilanına girdim. Şahısla görüştüm. Kendisi bana yol masraflarını vereceğim deyince İstanbul'a gittim. Orada bir şahısla görüştüm. Kendisi bahis işi ile uğraştıklarını, bana banka kartlarımın olup olmadığını sordu. Bana yüzde 5 komisyon vereceklerini söyleyerek telefonumu da aldılar. Banka kartlarımı kullandılar. Ben hiç para almadım. Benim bu dolandırıcılık olayından hiçbir haberim bile yok. Onlar beni kullandılar” dedi. 

“30 BİN TL ZARARI ÖDEYEBİLİR MİSİN?”

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı’nın “Mağdurların toplamda 30 bin TL zararı var. Bunu ödeyebilir misin?” diye sorması üzerine H.A. “Ben şu anda çalışmıyorum. Bu parayı ödeyemem” diye cevap verdi. 

“TELEFONLA BANKADAN ARIYORUM DEDİN Mİ?” 

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı sanık H.A’ya “Cep telefonuyla mağdurları bankadan arıyorum dedin mi?” sorusuna ise, “Hiç aramadım. Benim cep telefonum onlardaydı. Ben kimseye bankadan arıyorum demedim” şeklinde cevap verdi. 

Editör: DAMLA ERCİYAS