MEHMET AL  (ÖZEL-HABER)

Alanya’da Rus kadın canına kıymak istedi Alanya’da Rus kadın canına kıymak istedi

Alanya’da tatilcileri ortak hareket ettikleri eğlence mekanlarına götürüp fahiş fiyat aldıkları, itiraz edenleri darp ve gasp ettikleri belirlenen ve düzenlenen operasyonla gözaltına alınarak tutuklanan 4'ü kadın, 7 kişi 23 Haziran Cuma günü üçüncü defa Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS vasıtasıyla Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkartılacak. 

OLAYIN GEÇMİŞİ
6 Ağustos 2022 tarihinde Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri eğlence mekanlarında fahiş fiyatların uygulandığı ve ikili menü sisteminin olduğu bilgisi üzerine harekete geçti. Hesap ödeme kısmına itiraz eden müşterilerin işletme sahipleri ve çalışanları tarafından darp, tehdit ettikleri, mağdurları zorla mekanda tutarak kimliklerine ve değerli eşyalarına el konulduğu belirlendi. Asayiş Büro Amirliği ekipleri hedef şüpheli şahıslar ile birlikte işletmeleri fiziki ve teknik takibe aldı.
TATİLCİLERİ HEDEF ALDILAR
Derinleştirilen soruşturma çerçevesinde yeni detaylar ortaya çıktı. Örgüt üyesi kadınların arkadaşlık sitesi benzeri sosyal medya programlarından özellikle tatilcileri hedef aldıkları tespit edildi. Örgüt üyesi kadınların mağdur erkeklerle yazışarak buluştukları, ardından örgüt üyesi işletme sahibi ve çalışanları ile birlikte hareket ederek eğlence mekanlarına götürdükleri belirlendi. Gece sonunda ise mağdurlara fahiş hesabı zorla ödettiren örgüt üyelerinin, itiraz edenleri ise darp ve gasp ettikleri öğrenildi.
2 İLDE 5 ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON YAPILDI
Asayiş Büro Amirliği ekipleri örgüte ait Ankara ve Alanya’daki 5 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon çerçevesinde 4’ü, kadın 9 kişi gözaltına alındı. Ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda örgüt içerisinde kullanılan dokümanlar ele geçirildi. Soruşturma çerçevesinde İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Eskişehir, Karaman, Malatya, Burdur, Konya ve Bursa’dan çok sayıda mağdur olduğu öğrenildi. Mağdurların ifadelerinde korktukları için şikayetçi olmadıklarını söyledikleri belirtildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 9 şüpheliden 7’si tutuklandı. 2’si ise adli kontrol şartıyla tutuklandı.

Editör: DAMLA ERCİYAS