MEHMET AL- ÖZEL HABER

Alanya’da ölümlü safari kazasında şoför tutuklandı Alanya’da ölümlü safari kazasında şoför tutuklandı

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 7 milyon dolarlık senet davasının duruşmasında İzmir Cezaevi’nde tutuklu bulunan sanık Mehmet T’nin avukatları hazır bulundu. Mahkemeye tutuksuz yargılanan sanıklardan Hasan T., Kemal T., Gültekin A. ile diğer tanıkların avukatları da katıldı.

ADLİ TIP’A GÖNDERİLEN SENETLERİN RAPORLARI AÇIKLANDI

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında Adli Tıp İhtisas Kurumu’nda incelenen senetlerin imzaların aynı kalıptan çıkmış gibi imzalandığı belirtilen raporda senetlerinin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.  

MAHKEMEDE BERAAT KARARI ÇIKTI

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında 7 milyon dolarlık senetlerin incelendiğini belirten Mahkeme Başkanı, Mehmet T’nin avukatlarının itirazını reddederek tutuksuz sanık olarak yargılanan Hasan Temiz, Gültekin A. ve Kemal T’nin ayrı ayrı beraatlarına karar verdi. Mağdur Hasan Temiz mahkeme salonu çıkışında, “Adalet yerini buldu” dedi. 

“BABAM O TARİHTE YAŞAMINI KAYBETTİ”

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanan sanık Hasan T. daha önceki duruşmada şunları söylemişti: “404 bin dolarlık senet 2015 yılında yeni kurulan matbaanın senedi çıktı. Babam 2012 yılında vefat etti. Bu senetler avukatlık bürosunda düzenlenmiştir. 7 milyon dolarlık babamın borcu yok. Babam Antalya'da hastanede yatarken nasıl senet imzalasın? Annemin imzası olduğu iddia edilen tutanakların sahte olduğu tespit edildi. Mahkemede her şey ortaya çıktı.”

Editör: DAMLA ERCİYAS