MEHMET AL (ÖZEL-HABER)

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya ölen Özkan Çakal'ın annesi Havva, babası Mustafa Çakal ile avukatlar katıldı. Özkan Çakal'ı göğsünden vurarak ölümüne sebep olduğu ileri sürülen tutuklu sanık Ahmet Y. Alanya Cezaevi jandarma ekiplerince duruşma salonunda hazır edildi.

BABA: BUNLARIN ARKADAŞ OLDUĞUNA İNANMIYORUM

Araç içerisinde göğsünden vurularak ölen Özkan Çakal'ın babası Mustafa Çakal duruşmada şunları söyledi: “Vicdanlı arkadaşız diyorlar. Bunların arkadaş olduğuna inanmıyorum. Benim oğlumun çaldıkları arabası ile bir şey yapacaklardı. Bunların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum.” 

ANNE: HER GÜN OĞLUMUN MEZARINA GİDİYORUM

Ölen Özkan Çakal'ın annesi Havva Çakal da mahkemede şunları söyledi: “Araba Tosmur istikametinden 300 metre geri dönüş yapıyor. Krokide her şey belli. Köpek nerede? Köpeği arkadaşı Ahmet Y. taşıyor. Arkadaşları öldürmeye çalıştığı sırada oğlum bana telefon etti. ‘Anne, babamla karakola gidin’ dedikten sonra oğlumun öldüğünü hastanede öğrendim. Oğlumun mezarına her gün gidiyorum. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum.”

ÇAKAL'IN AVUKATI: SİLAHLAR HAZIRLANMIŞ

Ölen Özkan Çakal'ın avukatı ise, “Daha önce iki silah hazırlanmış. Silahlar test ediliyor. Araç içerisinde bulunan Özkan Çakal'ın göğsünden aldığı saçmalarla öldüğü, her iki sanığın tasarlayarak cinayet işlediği düşünülerek en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz” dedi. 

“BEN CANİ DEĞİLİM”

Alanya'da WhatsApp üzerinden dolandırıcılık Alanya'da WhatsApp üzerinden dolandırıcılık

Kaportacı Özkan Çakal'ı öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan sanık Ahmet Y, duruşmada verdiği ifadesinde, “Suçsuz yere 2 senedir cezaevindeyim. Ben suçsuzum. Ben cani değilim. Çocukluk arkadaşımı nasıl öldüreyim? Hastaneye ben götürdüm” diye konuştu. 

25 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Kasten Öldürme’ suçundan önce müebbet hapisle cezalandırılmasını istediği sanık Ahmet Y’nin 25 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.  Tutuksuz yargılanan İbrahim K’nın da beraatine karar verildi. Mahkeme salonuna getirilen tutuklu sanık Ahmet Y. duruşmanın ardından Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’ne götürüldü.  

OLAYIN GEÇMİŞİ

Alanya'da 29 Ocak 2022 tarihinde sanayide kaportacılık yapan Özkan Çakal (24) 2 kişiyle araca bindikten sonra Tosmur Mahallesi'nde bir benzin istasyonu önüne geldiklerinde iddiaya göre, araç içerisindeki şahıslarla tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi sonucu iddiaya göre, araçta bulunan şahıslardan birisi belinden çıkardığı silahla Çakal'ı göğsünden vurdu. Şahıslar daha sonra vurdukları yaralı genci Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önüne götürerek araçtan atıp kaçtı. Çevredekiler tarafından fark edilen genç, sağlık çalışanları tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Olayın ardından Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri yaptıkları inceleme ve çalışmaların ardından Özkan Çakal'ı vuran şahısları tespit etti. Ekipler yaptığı operasyonla Ahmet Y. (22) ve İbrahim K'yı (23) gözaltına aldılar. Cinayeti işleyen şüpheliler sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuklanarak Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Editör: DAMLA ERCİYAS