Alanya'da motosiklet sürücülerine ceza yağdı Alanya'da motosiklet sürücülerine ceza yağdı

MEHMET AL-ÖZEL HABER

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 3'üncü duruşmaya yeğeni Mehmet Özcan'ı tüfekle öldüren dayı Hasan K. tutuklu bulunduğu Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi'nden SEGBİS vasıtasıyla katıldı. Mahkemeye öldürülen Mehmet Özcan'ın eşi ve avukatı katılırken, sanık avukatı duruşmada hazır bulundu. Mahkeme başkanı tutuklu sanık Hasan K'ye "Bu olayla ilgili bir şey söyleyecek misin?" diye sordu. Sanık Hasan K. "Daha önce ifademde söylemiştim. Camıma taş attığı için sinirlendim. Av tüfeği ile iki el ateş ettim. Birisi ona isabet etti. Tahliyemi isterim” dedi.

ADLİ TIP’TAN RAPORU SAĞLAM ÇIKTI

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti yeğeni Mehmet Özcan'ı tüfekle öldüren dayı Hasan K’nın İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporunda akıl ehliyetinin tam olduğunu söyledi. Mahkeme başkanının “Son sözün nelerdir?” diye sorması üzerine, sanık Hasan K. “68 yaşındayım. 25 sene devlet dairesinde çalıştım. Tahliyemi isterim” diye konuştu. 

EŞİ VE AVUKATI ŞİKAYETÇİ OLDU

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada öldürülen Mehmet Özcan'ın avukatı ve eşi, Hasan K'dan şikayetçi olduklarını söyleyerek cezalandırılmasını talep ettiler.

MÜTALAASI HAZIRLANIP KARAR VERİLECEK

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada yeğeni Mehmet Özcan'ı öldüren dayı Hasan K. hakkında gelecek celseye kadar taksirle öldürmek suçundan mütaalanın hazırlanmasına, eksiklerinin giderilmesine, sanık Hasan K’nın tutukluluk halinin devamına ve karar duruşmasının 18 Temmuz'a ertelenmesine karar verdi. 

OLAYIN GEÇMİŞİ

Olay, 20 Temmuz 2022 tarihinde Gazipaşa'nın İstiklal Mahallesi, Atatürk Caddesi'nde meydana geldi. İlçede akaryakıt istasyonunda pompa görevlisi olarak çalışan Mehmet Özcan, sohbet etmek için berber dükkanına uğradı. İş yeri önünde oturup çay içen Özcan'a tüfekle ateş açıldı. Özcan, sırtına isabet eden saçmalarla yaralandı. Özcan'ın yere yığıldığını görenler, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne haber verdi. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Gazipaşa Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Özcan, daha sonra Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

SALDIRGAN DAYISI ÇIKTI

Gazipaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, saldırganın, Mehmet Özcan'ın dayısı Hasan K. olduğunu tespit etti. Olay sırasında kullandığı tüfekle yakalanıp, gözaltına alınan Hasan K. ilk ifadesinde saldırıyı gerçekleştirdiğini itiraf etti. İşlemleri tamamlanıp adliyeye sevk edilen Hasan K. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Yoğun bakımda tedavi gören Mehmet Özcan ise 29 Temmuz'da yaşamını yitirdi.

Editör: DAMLA ERCİYAS