MEHMET AL(ÖZEL-HABER)

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçtiğimiz hafta sonu görülen karar duruşmasına ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklanan Ö.K. tutuklu bulunduğu Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS vasıtasıyla katıldı. Mahkemede Ö.K’nın avukatı da hazır bulundu.

SANIK: SUÇSUZUM

Sanık Ö.K. mahkemede verdiği ifadesinde şunları söyledi: “Ben kesinlikle uyuşturucu satmıyorum. 2 yıldır cezaevindeyim. Depoya uyuşturucuyu kimin getirdiğini görmedim ve bilmiyorum. Suçsuzum. Beraatimi ve tahliyemi istiyorum.”

AVUKAT: 10’A YAKIN HASSAS TERAZİ VAR

Sanık Ö.K’nın avukatı da duruşmada şunları söyledi: “Yediemin deposundan 93 gram esrar çıktı. 10’a yakın hassas terazi bulunuyor. Kolluk kuvvetleri esrarı tartan teraziyi nasıl tespit ettiler? Müvekkilimin kaldığı yerde tencere, tava var bunlardan ancak yemek yapıyor. Müvekkilim uyuşturucu ticareti yapmamıştır. Adli kontrol şartı ile tahliyesine karar verilmesini talep ederim.”

Alanya’da hırsızlık şüphelisi tutuklandı Alanya’da hırsızlık şüphelisi tutuklandı

HER HAFTA İMZA ATACAK

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu olan Ö.K’nın yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir kez imza karşılığı ile adli kontrol cezasıyla tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verdi.