Alanya’da uyuşturucuya 8 yıl hapis Alanya’da uyuşturucuya 8 yıl hapis

- Erkan Uysal

Alanya'nın Güllerpınarı Mahallesi, Çırpanlı Sokak'taki bir binanın giriş katında 7 yıldır ikamet eden Edip Ayhan, mahkeme kararıyla evden çıkarılınca 2 kızıyla sokakta kaldı. Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Belediyesi'nden düzenli destek aldığı belirtilen Edip Ayhan, iddiaya göre, son 1 yıldır ev sahibiyle arasında kira ödemesi konusunda anlaşmazlık yaşadı. Ev sahibi anlaşmazlığın ardından tahliye davası açtı. Dava sonucunda eve gelen icra memurları kararı uygulayıp, Ayhan ile 13 ve 15 yaşındaki 2 kızını ve eşyalarını evden çıkardı. Ayhan'a ve kızlarına komşuları sahip çıktı. Edip Ayhan, kızları ile geceyi bir komşusunun evinde geçirirken, eşyaları korunma amacıyla zabıta ekiplerince Alanya Belediyesi deposuna kaldırıldı.


"BENİM YANIMA NE GELEN NE GİDEN OLDU"
"Devletin kendisine destek olduğunu belirten Ayhan, "Buraya 500 liraya girdim. Sonradan kirayı bin TL'ye çıkardılar. 'Tamam' dedik. En son kirayı verdiğim zaman ev sahibi, 'Burayı sattım' dedi. Benim yanıma ne gelen oldu ne giden. Sonra gelen kağıtları sakladılar mı ya da ne yaptılarsa bir anda ortaya mahkeme çıktı" dedi.
"BİR EVDE OTURMA İMKANIM YOK"
Mahkemenin tahliye kararı ile çaresiz kaldığını ve parasız olduğunu aktaran Ayhan, "Devlet destekli oturuyoruz. Bugün geldiler, 'İlla çıkacaksın' dediler. Süre doldu. Eşyaları alırız, yediemine götürürüz' dediler. Herhangi bir işle uğraşmıyorum. Yürüyemiyorum. Çalışma imkanım da yok. Devlet destek veriyor. Devletin verdiği destekle benim şu anda bir evde oturma imkanım yok" diye konuştu.
"ÇOCUKLARIM İÇİN OKUL BUGÜN BİTTİ"
Eşinin 1 sene önce vefat ettiğini, çocuklarının okul durumu hakkında da endişeli olduğunu söyleyen Ayhan, "Bugün bitti, o okul. Evden dolayı. Artık nasıl göndereceğim? Çocuğun cebine para koyamazsın. Üstü başı yıkanacak. Bu çocuğun her gün yıkanması, temizlenmesi lazım" dedi.
"DERDİMİZİ MARKO PAŞA'YA MI ANLATACAĞIZ?"
Ayhan, "Bizim şu anda bu pahalılıktan dolayı herhangi bir apartman dairesinde oturma imkanımız zaten yok. Derdimizi kime anlatacağız? Derdimizi Marko Paşa'ya mı anlatacağız" dedi.