Mehmet AL – (ÖZEL HABER)

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hafta sonu görülen karar duruşmasında tutuksuz yargılanan sanık S.A. ile avukatı hazır bulundular. Mahkemede cumhuriyet savcısı tarafından okunan mütalaada sanık S.A’nın evinde polis tarafından yapılan aramada 232 adet uyuşturucu hap ve 268 gram esrar maddesinin bulunduğu ifade edildi. Mahkeme başkanı sanık S.A’ya “Uyuşturucu Ticareti Yapmak suçundan cezalandırılacaksın. Ne söyleyeceksin?” sorusu üzerine S.A. “Suçlamaları kabul etmiyorum” diye cevap verdi. 

Alanya’da otomobil uçuruma yuvarlandı: 4 yaralı Alanya’da otomobil uçuruma yuvarlandı: 4 yaralı

“MÜVEKKİLİM UYUŞTURUCUYU KENDİSİ VERDİ”

Sanık avukatı ise, “Müvekkilim kahvehanede otururken polisler gelmiş. Müvekkilim de polisler ile eve giderek kendisinin kullandığı uyuşturucuları teslim etmiş. Burada tutanak bile tutulmamış. Evde arama yapılmamış. Müvekkilim bu uyuşturucuları kimseye satmamıştır. Mahkemece müvekkilimin beraatini, aksi kanaatinde alacağı cezanın hükümlerinin geri bırakılmasını talep ederim” dedi.

HAPİS VE PARA CEZASI VERİLDİ

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuksuz yargılanan sanık S.A’nın 10 yıl hapis ve 20 bin TL adli para cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. 

Editör: DAMLA ERCİYAS