MEHMET AL -ÖZEL-HABER

Alanya’da kazada yaralanan motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti Alanya’da kazada yaralanan motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada sanık Emrah Y. ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu yargılandığı davaya Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS'le katılırken, avukatı hazır bulundu. Emrah Y’nin 2 çocuğu da mahkeme salonuna geldiler.

“KARIM BENDEN BOŞANDI, İKİ ÇOCUĞUM ORTADA KALDI”

Sanık Emrah Y. tutuklu bulunduğu Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS'le katıldığı mahkemede şunları söyledi: “Operasyonda tutuklandım. Benden başka cezaevinde hiç kimse kalmadı. Ben uyuşturucu satmadım, sadece içiciyim. Karım beni ve 2 çocuğumu bırakıp terk ettikten sonra Kahramanmaraş'a giderek orada boşanma davası açarak boşandı. Şu anda dışarda iki çocuğum ortada kaldı. Bakacak kimseleri yok. Ben hiç kimseye uyuşturucu satmadım. Ben sadece içiciyim, satıcı değilim. Beraatimi talep ederim” dedi.

SANIK AVUKATI: MÜVEKKİLİM SATICI DEĞİL

Sanık Emrah Y’nin avukatı duruşmada şunları söyledi: “Müvekkilim operasyonda 25 kişi ile yakalandı. 4 kişi tutuklandı. Bu operasyonda 50 gram uyuşturucu ele geçirildi. 4 kişiden 3’ü geçtiğimiz aylarda tahliye oldular. Sadece benim müvekkilim şu anda tutuklu. Kendisi içicidir. Evinde kendi içtiği 7 gram esrarla birlikte 19 gram metamfetamin ele geçirilmiş. Şu anda 2 çocukları ortada kaldı. Karısı da evi terk ederek Kahramanmaraş’ta boşanma mahkemesi açarak boşanmıştır. Müvekkilimin tahliyesini ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasını talep ederim.”

MAHKEME DURUŞMAYI 2 MAYIS’A ERTELEDİ

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan halen tutuklu olan sanık Emrah Y’nin tutukluluk halinin devamına ve eksik evraklarının tamamlanmasına karar vererek duruşmayı 2 Mayıs tarihine erteledi.