Alanya’da kurallara uymayan sürücülere ceza! Alanya’da kurallara uymayan sürücülere ceza!

MEHMET AL (ÖZEL-HABER)

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklanan aşçı H.K, Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS'le bağlanırken, avukatı da hazır bulundu.

“SATICI DEĞİL, İÇİCİYİM”

Tutuklu sanık H.K. mahkemede verdiği ifadesinde şunları söyledi: “Ben otelde aşçı olarak çalışmaktayım. Kendim kullanmak için 800 TL tutarında 70 gram metamfetamin ile 50 gram esrar aldım. Param yetmeyince cep telefonumu ve kulaklığımı verdim. Ben satıcı değilim, içiciyim. 7 aydan beri cezaevindeyim. Beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum” dedi.

UYUŞTURUCUYU GETİREN TORBACILAR CEZAEVİNDE

Tutuklu sanık H.K. mahkemede uyuşturucuyu kendisine tedarik eden torbacıların da cezaevinde tutuklu olduğunu söylerken, uyuşturucuyu E.E. ve E.A’dan satın aldığını iddia ederek suçsuz olduğunu öne sürdü.  

“MÜVEKKİLİM SATICI DEĞİL”

Sanık H.K’nın avukatı ise, müvekkilinin içmek için uyuşturucu satın aldığını ve satıcı olmadığını ifade ederek beraatini talep etti.

2 ŞAHIS DURUŞMAYA GETİRİLECEK

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu bulunan sanık H.K’nın tutukluluk halinin devamına, uyuşturucuyu tedarik eden E.E. ve E.A’nın duruşmaya getirilmesi için Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazıyla bildirilmesine karar vererek duruşmayı 6 Mart tarihine erteledi.