MEHMET AL- ÖZEL HABER

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan 6 aydır Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu yargılanan sanıklar Özer D. ve Mustafa K.N. Alanya Cezaevi Jandarma Tabur Komutanlığı’nca mahkemede hazır edildi. Duruşmaya sanıkların avukatları da katıldı. Alanya 2 Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı salonda bulunan tutuklu sanıklardan Özer D’ye “Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan yargılanıyorsun. Neler söyleyeceksin?” diye sordu. 

SANIK ÖZER D: ÇALIŞIRKEN ESRAR İÇERİM

Sanık Özer D. “Ben akvaryum işi yapıyorum. Home ofis olarak çalışırım. Evlerde akvaryum bakımı yapmaktayım. 5 Kasım 2023 tarihinde o gün evin önünde motosikletle ilgileniyordum. Beni Mustafa K.N. aradı. Bende içimlik metamfetamin ve esrar vardı. Ben kimseye parayla satmadım. Cebimdeki parayla motosiklet parçası alacaktım. Çalışırken metamfetamin, kokain ve esrar içerim” dedi.

“UYUŞTURUCUYU SOKAK SATICILARINDAN ALIYORUM”

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, sanık Özer D’ye uyuşturucuları kimden aldığına yönelik sorması üzerine sanık, “Antalya'da sokak satıcılarından alıyorum. Zeytinköy’de buluyorum” diye konuştu. 

“HASSAS TERAZİ İLE AKVARYUM YEMİ TARTIYORUM”

Tutuklu sanık Özer D. polis tarafından evinde ele geçen hassas teraziyi akvaryum yemi, gübre ve uyuşturucu eksik verildiği için tarttığını söyledi.

“UYUŞTURUCUYU ÖZER D'DEN ALDIK”

Hasta kardeşini acı çekmesin diye öldüren ağabeye müebbet Hasta kardeşini acı çekmesin diye öldüren ağabeye müebbet

Tutuklu sanık Mustafa K.N. de, “Uyuşturucu madde arayan Mesut K. beni aradı. Metamfetamin ve esrar lazım dedi. Ben de Özer'i aradım. 2 paket metamfetamin lazım dedim. O da evin önünde motosikletin yanındayım dedi. Biz de Mesut K. ile Oba Mahallesi’nden taksi tutarak Özer'in evine geldik. Kendisine 3 bin TL’lik uyuşturucu vermesini istedim. 5 gram metamfetamin ve 1 gram esrar verdi. Kendisine Mesut'un verdiği 2 bin 300  TL. Bende para yoktu. 700 TL borcum oldu. Özer’den 5 gram metamfetamin, 1 gram esrarı Mesut'la beraber aldık. O sırada polis ekipleri geldi. Mustafa K.N. polis karakoluna giderken elimdeki şeffaf poşetteki metamfetamini rögarın içine boşalttım. Ben 2 yıldır esrar içerim. Satıcı değilim” ifadelerini kullandı. 

TANIK MESUT K: POLİS GELİNCE UYUŞTURUCUYU ATTIM

‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan sanıklar Mustafa K.N. ve Özer D. beraber oldukları gün yanına giden tanık Mesut K. Mustafa K.N ile beraber uyuşturucu satın aldığı zaman telefonla görüştüğünü söyleyerek, “Mustafa'yla uyuşturucuyu aldıktan sonra polisler gelince uyuşturucuyu yere attım” dedi. Mahkeme başkanı, tanık Mesut K’ya “Uyuşturucuyu aldığın kişiler arkanda duranlardan hangisi? Tanıyor musun?” diye sorması üzerine, Mustafa'yı tanırken yanında sanık sandalyesinde oturan Özer D’yi tanımadığını, sarışın kişi olduğunu, üzerinden zaman geçtiğini ve uyuşturucu kullandığı için hatırlayamadığını söyledi.

CEP TELEFONLARI İNCELENECEK

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti sanıkların ve tanık kişinin cep telefonlarının HTS kayıtlarının incelenmesine, uyuşturucuyu yakalayarak tutanak tutan polis memurunun gelecek celsede dinlenmesine, tutuklu sanıklar Özer D. ve Mustafa K.N’nin tutukluluk halinin devamına ve eksiklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı ileri tarihe erteledi.  

Editör: DAMLA ERCİYAS