MEHMET AL (ÖZEL-HABER)

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan tütün satıcısı E.T. ilk duruşmasında salonda hazır edildi. Duruşmaya sanık avukatı da katıldı.

Alanya’da kırmızı ışıkta geçen sürücülere ceza yağdı Alanya’da kırmızı ışıkta geçen sürücülere ceza yağdı

“RUHSATIM OLMAYINCA İŞ YERİM MÜHÜRLENDİ”

‘Uyuşturucu Ticaret Yapmak’ suçundan 5 aydır Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu olan sanık E.T. 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde verdiği ifadesinde “Ö.O. bana borçluydu. Tütüncülük yaptığım iş yerim ruhsatı olmadığından mühürlenmişti. İş yerim kapalı olduğu için kendisine yandaki dükkana tütün bırakıyordum. Oradan siyah poşeti alıyordu. Ben iş kazası geçirdim. Sağ elim, 3 parmağım sakat. Kullanamıyorum. Belimden ameliyat olduğum ve ağrım olduğu için hap kullanıyorum. Ben esrar, extacy kullanıyorum” dedi. 

“HASSAS TERAZİ KIZ ARKADAŞIMIN”

Mahkeme başkanı, sanık E.T’ye evde yapılan aramada merdiven altında bulunan uyuşturucu ve hassas terazinin kime ait olduğunu sordu. Bunun üzerine sanık E.T. “Bende iki adet Lilika hap bulundu. Diğer uyuşturucu ve hassas terazi ise kız arkadaşım Dilek S’ye ait. Şu anda kendisi de cezaevinde” diye cevap verdi.

“UYUŞTURUCUYU ANTALYA VE MANAVGAT'TAN ALDIM”

Bu kez mahkeme başkanı, sanık E.T’ye uyuşturucuları kimlerden temin ettiğini sordu. E.T ise, “Uyuşturucuyu Antalya-Zeytinköy’den ve Manavgat Doğu Garajı’nda Memoli isimli şahıstan temin ediyordum. Şu an çok mağdurum. Ben kimseye uyuşturucu satmadım” ifadelerini kullandı. 

SANIK AVUKATI: 50 GRAM UYUŞTURUCU ÇIKMADI

Duruşmada konuşan sanık avukatı ise, “Müvekkilimden 50 gram uyuşturucu çıkmadı. Sadece kendisi ameliyat olduğu için uyuşturucu hap kullandı. Uyuşturucu ticareti yapmadı. Müvekkilim 5 aydır tutuklu kaldı. Bu zamana kadar hiçbir araştırma yapılmadı. Tahliyesini ve adli kontrol şartıyla salıverilmesini talep ediyorum” dedi.

KIZ ARKADAŞI TANIK OLARAK DİNLENECEK

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan E.T’nin tutukluluk halinin devamına, Manavgat Doğu Garajı’nda uyuşturucu satan kişinin ve sanığın kız arkadaşı Dilek S’nin tanık olarak dinlenilmesine ve eksiklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı 14 Mart’a erteledi.