Hasta kardeşini acı çekmesin diye öldüren ağabeye müebbet Hasta kardeşini acı çekmesin diye öldüren ağabeye müebbet

- Mehmet AL
Alanya’nın Sugözü Mahallesi'nde 23 Mayıs'ta Ali ve Akkız Elitok çiftinden haber alamayan yakınları, Kütürüp Beleni Mevkii'ndeki evlerine gitti. Zili çalmalarına rağmen kapı açılmayınca yakınları kapıyı kırarak içeri girdi. Her gün düzenli erzak bırakan yakınları, Elitok çiftini salondaki ayrı kanepelerde hareketsiz yatarken buldu.
KANAPEDE AYRI AYRI CANSIZ BEDENLERİ BULUNMUŞTU 
Yakınlarının 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gelen sağlık ekibi Elitok çiftinin hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekiplerinin olay yerinde yaptığı inceleme sonrası Elitok çiftinin cenazesi Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırdı.
ÇİFTİN ALZHEİMER HASTASI OLDUĞU BELİRTİLDİ
Adli Tıp Kurumu Morgu'ndan Elitok çiftinin cenazelerini alan yakınları Akkız Elitok'un alzheimer hastası olduğunu söyledi. Her gün düzenli olarak erzak bıraktıklarını da belirten aile yakınları, "Son gittiğimizde zile basmamıza rağmen kapı açılmadı. Biz de kırıp girdiğimizde içeride korkunç manzara ile karşılaştık. Akkız teyze Alzheimer hastası idi. Unutkandı. İçeri giridğimizde klima çalışıyordu, tüp açık kaldığı için bitmişti" diye konuştu. Elitok çiftinin cansız bedenleri havayolu ile Ankara'ya gönderildi. Elitok çifti Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Editör: DAMLA ERCİYAS