Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından Alanya’daki engelli bireyler için hayata geçirilen Alanya Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi’nde verilen eğitimlerle engelli bireyler hayata adapte edilmeye devam ediliyor. Engelli vatandaşlar için her türlü imkanın düşünüldüğü merkez, bir eğitim dalına daha ev sahipliği yapmaya başladı. Bu kapsamda görme engelli bireyler için başlatılan ‘Tam Bağımsız Yaşam’ konulu dersler uzman öğretmen ve psikolog eşliğinde gerçekleştirildi. Eğitimler sayesinde görme engelli vatandaşlar; alan tarama yöntemleri, rehberle yürüme ve baston eğitimi gibi kişileri bağımsızlaştıracak dersleri alarak hayatlarını kolaylaştıracaklar.

Alanya’da Kütüphane Haftası birbirinden renkli etkinliklerle kutlanacak Alanya’da Kütüphane Haftası birbirinden renkli etkinliklerle kutlanacak

Görme Engelliler Öğretmeni Ayça Okur ile beraber yürütülen derslerde, Psikolog İrem Gül Sönmez de engelli bireylere psikolojik sağlamlık ve özgüven temalı eğitimler veriyor. ‘Tam Bağımsız Yaşam’ dersleri kentte yaşayan tüm engelli vatandaşlar ile devam edecek.