MEHMET AL-(ÖZEL-HABER)

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçtiğimiz hafta sonu görülen duruşmaya ‘Uyuşturucu’ suçundan tutuklu yargılanan sanık S.B. Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden duruşmaya getirilirken, avukatı hazır bulundu.

“ÇANTAYI VE UYUŞTURUCUYU BEN TESLİM ETTİM”

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, duruşma salonunda hazır edilen tutuklu sanık S.B'ye “Uyuşturucu suçundan yargılanıyorsunuz. Çantanda ve evinde 20 Nisan 2023 tarihinde metamfetamin, esrar, silah ve 11 bin TL para bulunmuş. Neler söyleyeceksin?” diye sordu. Bunun üzerine sanık S.B. “Polisler beni yakalayınca elimdeki çantamı ve uyuşturucuyu ben kendim teslim ettim” dedi. 

“BEN SEYYAR KASABIM”

Mahkeme salonunda sanık sandalyesinde ifade veren tutuklu sanık S.B. “Ben uyuşturucu satmıyorum. Seyyar kasabım. Hayvan keserken başım ağrıdığı için ufak poşetler içinde cüzdanımda taşıyorum. Silahı emniyetim için bulunduruyorum. Ele geçirilen paralar ise arkadaşlarımdan, yakınlarımdan ve çalıştığım yerlerden geldi. Uyuşturucuyu satmıyorum, sadece kullanıyorum. Uyuşturucuları Antalya, Manavgat ve Konya'dan alıyordum” diye konuştu. 

“UYUŞTURUCU EKSİK GELDİĞİ İÇİN TERAZİ KULLANDIM”

Mahkemede konuşan sanık S.B. “Bazen aldığım uyuşturucular eksik geldiği için bir kereye mahsus terazi kullandım. Beni kandırmasınlar diye. Terazi bana ait değil. N.Y’nin evindeki uyuşturucu madde ve terazinin kimin olduğunu bilmiyorum. Esrarı Antalya'da Efe Mehmet lakaplı kişiden alıyorum” ifadelerini kullandı. 

KADIN TANIK N.Y. İKİNCİ DEFA DİNLENDİ

S.B’nin eski nişanlısı olan N.Y. de duruşmada tanık olarak ikinci defa  dinlendi. Mahkemede konuşan  N.Y. “Sanık S.B. ile daha önce nişanlıydık. Benim evimde kalıyordu. E.Ö. ile beraberdik. S.B. evde uyurdu” dedi. Mahkeme Başkanı, N.Y’ye “Evinde metamfetamin, esrar ve çantanda uyuşturucu bulundu. Yatak odasının dolabında hassas terazi ele geçirildi. Neler söyleyeceksin?” diye sordu. N.Y. ise, “Ben uyuşturucu kullanıyorum. Hassas terazi ve uyuşturucu maddeler bana ait değil. Hassas teraziyi S.B. kullandı” dedi.

Alanya’da şüpheli ölüm: Dere yatağında ölü bulundu Alanya’da şüpheli ölüm: Dere yatağında ölü bulundu

SANIK AVUKATI TAHLİYESİNİ İSTEDİ 

Duruşma salonunda hazır bulunan sanık avukatı, müvekkilinin polis ekiplerince arama kararı olmadan arandığını ve herhangi bir belgenin gösterilmediğini söyledi. Avukat, müvekkilinin uyuşturucu ticaretini yapmadığını, sadece kendi içeceği için uyuşturucu satın aldığını, 11 aydır tutuklu bulunan S.B’nin haftada bir kez imza karşılığında tahliyesini talep etti.

UYUŞTURUCUYU ALDIĞI ŞAHISLAR ARAŞTIRILACAK

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti uyuşturucu suçundan tutuklu yargılanan sanık S.B’nin tutukluluk halinin devamına, uyuşturucuyu satın aldığı kişilerinin kolluk görevlilerince araştırılmasına ve eksik evraklarının giderilmesine karar vererek duruşmanın 8 Mart tarihine ertelenmesine karar verdi.