MEHMET AL-ÖZEL-HABER

Alanya'da engelli oğlu ile yaşayan Faslı yaşlı kadın dolandırıcılara 30 bin dolarını kaptırdı. Mağdur kadın ve oğlu Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dolandırıcılık olayında kendilerini polis olarak tanıtan 2’si Suriye uyruklu 3 kişiden şikayetçi oldular.

Aracın içinde kadına şiddet uyguladı, gelen polise zorluk çıkardı! Aracın içinde kadına şiddet uyguladı, gelen polise zorluk çıkardı!

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçtiğimiz gün görülen dolandırıcılık duruşmasında dolandırılan mağdur Faslı yaşlı kadın ve engelli oğlu tekerlekli sandalyeyle avukatıyla birlikte hazır bulundu.

POLİSİZ DİYEREK VATANDAŞLIK TEKLİF ETMİŞLER

Duruşmada tercüman aracılığı ifade veren Faslı yaşlı kadın, “Engelli oğlumun cep telefonunu yabancı numaradan arayarak polis olduklarını söylemişler. Bizlere vatandaşlık vereceklerini söyleyerek para teklif ettiler” dedi.

PARAYI POŞETLE ANNESİ TESLİM ETMİŞ 

Duruşmada avukat aracılığı ile ifade veren engelli oğul, annesine poşet içinde 30 bin doları verdiğini, kendilerine vatandaşlık vaat eden sahte polislere vermek için poşeti evin önüne giden yaşlı kadının karşısına çıkan taksicinin aldığını ve şüphelilerin taksiciyi gönderdiklerini söyledi. 

“ŞÜPHELİLER 2’Sİ SURİYELİ, 3 KİŞİ”

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada mağdur avukatı, şüphelilerden birisinin mağdurun eniştesi ve taksici olduğunu iddia ederek dolandırıcılık yapan şüphelilerden 2’sinin Suriye uyruklu, 3 kişi olduklarını söyledi.

DOLANDIRICILAR TESPİT EDİLECEK

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkan Vekili Hakim Buşra Tosun, vatandaşlık vaadi ile 30 bin dolarını dolandırıcılara kaptıran Faslı yaşlı kadın ve engelli oğlu için telefon kayıtlarının incelenerek şüphelilerin yakalanması için kolluk kuvvetlerine yazıyla bildirilmesine karar vererek duruşmayı ileri tarihe erteledi.

Editör: DAMLA ERCİYAS