MEHMET AL (ÖZEL-HABER)

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülecek duruşmaya dolandırıcılık yaptığı ve kendisini Gazipaşa İlçe Jandarma Komutanı olarak telefonda tanıtan sanık Ö.K. ve tanıklar katılacaklar.  

BAĞIŞ YAPILAN ZEYTİNYAĞLARINI İSTEMİŞ

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde daha önce görülen ilk duruşmada konuşan taksici, “Sanık Ö.K. kendisini Gazipaşa İlçe Jandarma Komutanı olarak tanıttı. Ö.K. bağış yapılan ve Çobanlar Mahallesi’ndeki eski muhtarın evinde bulunan 10 kilogramlık 20 adet zeytinyağının satılması için beni telefonla aradı. Daha sonra yağların adresini söyleyeceği yere bırakılmasını istedi. Ben de aracımla Çobanlar Mahallesi’ne giderek bagaja zeytinyağlarını yükleyerek Ö.K’nın söylediği çorbacının önünde durdum. 6 tane yağı indirdim. Yaklaşık 1 veya 1.5 saat bekledim, sonra şüphelendim. Gazipaşa İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli arkadaşım vardı. Ona telefon ettim. O da sakın oradan ayrılma dedi. Sonradan öğrendim dolandırıcı olduğunu” dedi.

“BENİ BAŞKASIYLA KARIŞTIRIYOR” DEMİŞTİ

Başka suçtan tutuklu sanık Ö.K. SEGBİS'le verdiği ifadesinde, “Bu şahıs beni tanıyor mu? Telefonla konuştuğu kişinin sesine benziyor mu? diye konuşmuştu. 

Teleferik kazasından kurtarılan bebek, ekiplerin ilgi odağı oldu Teleferik kazasından kurtarılan bebek, ekiplerin ilgi odağı oldu

OLAYIN GEÇMİŞİ

Bu yıl gerçekleşen dolandırıcılık olayında, Gazipaşa’da bir taksiciye telefonla ulaşan Ö.K. iddiaya göre kendisini Gazipaşa İlçe Jandarma Komutanı olarak tanıtarak bağış yapılan ve Çobanlar Mahallesi’ndeki eski muhtarın evinde bulunan 10 kilogram olan toplam 20 adet zeytinyağını çorbacıya götürmesini istedi. Bunun üzerine taksici zeytinyağlarını aracına yükledikten sonra çorbacıya gitti. Taksici bir süre bekledikten sonra şüphelenerek, Gazipaşa’da görev yapan subay arkadaşını telefonla aradı. Taksici kendisini Gazipaşa İlçe Jandarma Komutanı olarak tanıtan Ö.K. adlı kişi gelmeyince dolandırıcı olduğunu anladı. Taksici bagajına yüklediği yağları tekrar Çobanlar Mahallesi’nin eski muhtarına teslim etti. Kendisini Gazipaşa İlçe Jandarma Komutanı olarak tanıtan Ö.K’nın hesap numarasından yola çıkan Gazipaşa İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri sahte jandarma komutanını tespit etti. Dolandırıcı Ö.K’nın başka suçtan cezaevinde olduğu tespit edildi.