MEHMET AL (ÖZEL-HABER) 

Aracın içinde kadına şiddet uyguladı, gelen polise zorluk çıkardı! Aracın içinde kadına şiddet uyguladı, gelen polise zorluk çıkardı!

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilçede geçen yıl yaşanan kavgada Rus gencin öldürülmesiyle ilgili gerçekleştirilen ikinci duruşmaya tutuklu yargılanan Hakan. D.S. (19) Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS vasıtasıyla katıldı. Mahkemede öldürülen Rus genç Bashır Alıgadzhıev'in annesi, babası ve kardeşi ile avukatları hazır bulundu. Tutuklu yargılanan Hakan D.S. ve tutuksuz yargılanan yaşı küçük sanıklar Ö.Ö., B.Y.S., M.E.S., ve M.Ş. ve avukatları da duruşmaya katıldılar.

DURUŞMA KAPALI YAPILDI

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı tutuksuz yargılanan 4 kişinin 18 yaşından küçük olmasından dolayı duruşmanın kapalı yapılmasını talep etti. Bunun üzerine salona gelen sanık yakınları polis tarafından duruşma salonundan çıkartıldı.

SANIK “BENİ GAZA GETİRDİLER” DEDİ

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan Hakan D.S. (19) Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS'le katıldığı duruşmada, “Kardeşimi dövüyorlar dedikleri için ben saldırdım ama öldürmek için bıçağı vurmadım' dedi. Hakan D.S’nin “Beni sanık sandalyesinde oturanlar gaza getirdiler” dediği öğrenildi.

MAHKEME OCAK AYINA ERTELENDİ

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti Rus gencin öldürülmesi olayı ile tutuklu yargılanan sanık Hakan D.S’nin tutukluluk halinin devamına, olaya ilişkin görüntülerin ve delillerin toplanması ve eksiklerin giderilmesine karar vererek üçüncü duruşmayı 9 Ocak tarihine erteledi.  

OLAYIN GEÇMİŞİ

Olay, 21 Ekim 2022 tarihinde Mahmutlar Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Rus uyruklu Bashır Alıgadzhıev (22) ile Hakan D.S. (19) arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Hakan D.S. yanında bulunan arkadaşları M.E.Ö., Ö.Ö., B.Y.S., Y.C.Ö., M.Ş. ve M.E.S., olaya dahil oldu. Hakan D.S. yanında bulunan bıçakla Bashır Alıgadzhıev’i sırtından bıçakladı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Ağır yaralı olarak Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Bashır Alıgadzhıev doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Olay yerinden kaçan Hakan D.S., M.E.Ö., Ö.Ö., B.Y.S., Y.C.Ö., M.E.S. ve M.Ş., jandarma ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından 7 şüpheli adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden Hakan D.S., Ö.Ö., B.Y.S., M.E.S. ve M.Ş tutuklanarak Alanya L Tipi Cezaevi’ne gönderildi. M.E.Ö. ve Y.C.Ö. ise serbest bırakıldılar.

Editör: DAMLA ERCİYAS