MEHMET AL (ÖZEL-HABER)

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci duruşmaya patronu Özgür Reisoğlu’nu av tüfeği ile öldüren bekçi Eyüp B. tutuklu bulunduğu Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS'le katıldı.  Duruşmada ölen Özgür Reisoğlu'nun ve eşinin avukatları hazır bulunurken, sanık avukatı Adana’dan mahkemeye SEGBİS ile katıldı. Duruşmada mahkeme başkanı, patronu Özgür Reisoğlu'nu tüfekle ateş ederek öldüren bekçi Eyüp B’ye ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklu olduğunu hatırlatıp olayı anlatmasını istedi.

BEKÇİ: OLAYI HATIRLAMIYORUM

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada SEGBİS'le ifadesi alınan tutuklu sanık bekçi Eyüp B. ölen patronu Özgür Reisoğlu hakkında verdiği ifadesinde olayı hatırlamadığını iddia etti.

TAŞERON: BEKÇİ GECELERİ ÇOK İÇİYORDU

Sahte zeytinyağı operasyonunda 4 gözaltı Sahte zeytinyağı operasyonunda 4 gözaltı

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Kargıcak’ta müteahhitlik yapan Özgür Reisoğlu'nun öldürülmesi olayında tanık olarak dinlenen taşeron Bilal Erdoğan duruşmada şunları söyledi: Ben o gün inşaattaydım. Özgür beyle inşaatı gezdikten sonra iş için 10 dakika oradan ayrıldım. Hemen arkamdan bana telefon geldi. Olay yerine gelerek göbek altından Reisoğlu’nun yaralı yerine tampon ile ilk müdahaleyi yaptım. Ambulans hastaneye götürürken eşine haber ederek hastaneye birlikte gittik. Özgür bey sedyede giderken elimi tuttu. 'Çok canım acıyor oğlum’ dedi. Özgür beyin iki parmağı da kopmuştu. Hastanede bilinci açıktı. Daha sonra Özgür beyin hayatını kaybettiğini öğrendim. Bekçi Eyüp B. inşaatın konteynerinde kalıyordu. Özgür bey daha sonra bekçiye geceleri üşümesin diye karavan şeklinde araba almıştı. İnşaata gelince bekçi bana kibar davranırdı. Özgür beyle arasında kötü bir şey olduğunu hiç duymadım. Geceleri içki içtiğini duydum” dedi.

AKIL SAĞLIĞI YERİNDE ÇIKTI 

Sanık avukatı, müvekkilinin sağlık raporu hakkındaki soru üzerine Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyetince sanık Eyüp B’nin Adli Tıp İhtisas Kurulu’ndan ve Antalya Adli Tıp Kurumu’ndan akıl sağlığının yerinde olduğu raporunun geldiği belirtildi.

“EN ÜST SEVİYEDEN CEZALANDIRILSIN”

Maktul Özgür Reisoğlu ve eşinin avukatları, tutuklu sanık bekçi Eyüp B’nin ‘Kasten Öldürmek’ suçundan en üst seviyeden cezalandırılmasını talep etti. 

“MÜVEKKİLİM ÇOK KİBAR”

Adana Adliyesi’nden SEGBİS ile duruşmaya bağlanan sanık bekçi Eyüp B’nin avukatı, müvekkilinin tanıktan çok kibar olduğunu söyledi. Müvekkilinin kasten öldürme suçunu işlemediğini öne süren avukat, Reisoğlu’nun Eyüp B’nin çocuklarına ve eşine hakaret ettiğini iddia ederek uzun süre tutuklu kaldığı için tahliyesini talep etti.

DURUŞMA 12 OCAK’A ERTELENDİ

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti bir sonraki celseye maktul Özgür Reisoğlu'nun eşinin tanık olarak dinlenmesi için davetiye gönderilmesine, eksik evraklarının giderilmesine, tutuklu sanık Eyüp B’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 12 Ocak tarihine erteledi.   

OLAYIN GEÇMİŞİ

Olay, 12 Nisan 2023 tarihinde Kargıcak Mahallesi'nde meydana geldi. Alanya'da müteahhitlik yapan Özgür Reisoğlu (48) ile inşaatta bekçilik yapan Eyüp B. (59) arasında iddiaya göre alacak verecek meselesi yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyüp kavgaya dönüşmesi üzerine Eyüp B. yanında getirdiği av tüfeğiyle, Reisoğlu’nu kasık bölgesinden yaraladı. Reisoğlu, ihbar üzerine olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekiplerince kaldırıldığı Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Olayın ardından kaçan şüpheli Eyüp B. ise Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekiplerince olayda kullandığı av tüfeğiyle birlikte yakalandı. Şüpheli karakoldaki işlemlerinin ardından sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.