MEHMET AL (ÖZEL HABER)

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmaya mağdur yabancı uyruklu kadın Lina L. (51) avukatıyla katılırken, dolandırıcılık yaptığı iddiası ile yargılanan sanık M.S. (40) katılmadı.

EVİN TAPUSUNU ALAMADI

Yabancı uyruklu kadın Lina L. tercüman aracılığı ile verdiği ifadesinde emlakçı M.S. ile anlaştığını, kendisine 20 Eylül 2020 tarihinde 42 Bin 500 İngiliz sterlini verdiğini ileri sürdü. Lina L. Alanya Tapu Müdürlüğü’ne gittiğinde emlakçı M.S’nin dışarda başkalarıyla görüştükten sonra gittiğini, kendisinin daireyi alamayınca dolandırıldığını anladığını ifade ederek şahıstan davacı ve şikayetçi olduğunu söyledi.

“BENİM DAİREMİ ALACAKTI”

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada dolandırıcılık olayında tanık olarak dinlenen F.S ise şunları söyledi: “Emlakçılık yapan M.S. dairemi almak için benimle 40 bin 500 Euro’ya anlaştı. 7 bin 500 Euro kapora verdi. 3 ay içinde tapuyu alacaktı. Tapuya gittim. Orada işlemler yapılmadan önce parayı istedim. Paramı alamayınca ben de evi satmaktan vazgeçtim ancak evimde Lina'ya ait eşyalar vardı. Evi boşaltmasını istedim” dedi.

Bariyerleri aşarak kanala uçtu! Ağabeyinden sitem gecikmedi: Akıllanmıyor Bariyerleri aşarak kanala uçtu! Ağabeyinden sitem gecikmedi: Akıllanmıyor

DURUŞMAYA SANIK M.S. ÇAĞIRILACAK

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti 'Serbest Meslek Sahibi Kişiler Tarafından Mesleklerinden Dolayı Kendilerine Duyulan Güvenin Kötüye Kullanılması Suretiyle Nitelikli Dolandırıcılık 'suçundan yargılandığı ilk duruşmaya gelmeyen sanık M.S’nin tekrar adresine tebliğ edilerek duruşmaya gelmesinin sağlanmasına, mağdur Lina L’nin sanık M.S’ye banka havalesiyle ödediği makbuzların tedarik edilmesine, Behrouz isimli kişinin tanık olarak dinlenilmesi için davetiye çıkartılmasına karar vererek duruşmayı 5 Aralık tarihine erteledi.

Editör: DAMLA ERCİYAS