MEHMET AL – ÖZEL HABER

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan İ.S. Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevinden getirilerek duruşmada hazır edilirken sanık avukatı ve tanıklar katıldı. 

SANIK YASA DIŞI POKER OYNIYORLARDI.

‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan yargılanan İ.S. “Ben 28 Eylül tarihinde tutuklandım, kolluk komutanı bana komplo kurdu. Ben hiç bir zaman uyuşturucu satmadım, esrar içerim. Kendim mobilyacıyım. Tosmur Mahallesindeki kahveye gittim. Kahvehane sahipleri beni telefonla ararlar, o da yasa dışı poker oynuyorlardı. Ben kimseden para alarak uyuşturucu satmadım. Bana ifademi zorla imzalattırdılar. Beni aç bıraktılar” dedi.

MEHMET K: CEPLERİNDEN UYUŞTURUCU ÇIKMIŞ

Mahkeme başkanı, sanık İ.S.’ye “22 Temmuz gecesi kahvede kolluk görevleri tarafından yapılan baskında M.K. ceplerinden farklı uyuşturucu madde ile yakalanmış, bunları gördün mü?” diye sordu. İ.S. ise “Hayır görmedim, Ben o gün kahveye erken geldim. Akşam üstü aracımla eve gittim dedi.

SANIĞIN KIZ ARKADAŞI BAHÇEMİZE EKERDİ

Duruşmada sanık İ.S.’nin kız arkadaşı G.D. tanık olarak verdiği ifadesinde şunları söyledi: “Bizi gözaltına alan kolluk komutanı ifademizi alırken ailemizi aramamızı istemedi. Avukat huzurunda ifademiz alınmadı. İ.S. uyuşturuculardan esrar içerdi. Bahçemize ekerek kullanırdı. Uyuşturucu madde satmazdı” dedi.

TANIK M.Ö:,SANIĞI TANIMAM DA KORKMAM DA

Duruşmaya tanık olarak çağırılan M.Ö. verdiği ifadesinde şunları söyledi: “Ben o akşam Tosmur’daki kahvede çay içiyordum. Jandarma geldi, Kahvenin tam ortasında ismini duyduğum M. diye birinin ceplerinden çeşitli miktarlarda uyuşturucu çıktı. Ben de, kolluk görevlilerine beni bunlarla bağlantı yapmayın dedim. O gün kendi aracımla Tosmur Jandarma Karakolu’na giderek ifademi verdim. O gün şu anda tanık olan M. K. eli kelepçeliydi. Şu anda sanık sandalyesinde olan İ.S.’yi tanımam ve de korkmam. Doğru neyse onu söylerim. O gün akşam gördüm ismi zikredilen İ.S. M.K’dan 400 ve 600 dolar aldı, tokalaştılar. Ne verdiğini görmedim. O gün akşam gördüğüm İ.S. çelimsiz 45-50 kilo civarında belinden pantolon düşüyordu. Şu an sanık sandalyesine oturan bu değil” dedi

Ehliyet sınavına günler kala kaza yaptı, 25 bin TL ceza yedi Ehliyet sınavına günler kala kaza yaptı, 25 bin TL ceza yedi

TANIK M.K: BEN İ.S’DEN UYUŞTURUCU ALMADIM

Mahkemeye tanık olarak dinlenen M.K verdiği ifadesinde şunları söyledi: “Ben uyuşturucu kullanırım. İ.S. daha evvel tanışırım. Kendisinden hiç uyuşturucu almadım. Ben uyuşturucuları Antalya Zeytinli Mahallesi’nden gelen kişilerden alıyorum” dedi.

SANIK AVUKATI AYKIRI İFADELER ALINMIŞ

Sanık avukatı duruşmada “Müvekkilim İ.S. ifadesi aykırı alınmış, aç ve susuz bırakmışlar, yapılan operasyonda 25 kişi yakalanmış 4 kişi tutuklanmış, bu operasyonda 50 gram uyuşturucu tespit edilmiştir. Müvekkilim, kolluk kuvvetlerine yardımcı olarak yaklaşık 1.059 gram metamfetamin yakalatmıştır. Müvekkilimin bu zamana kadar tutuklulukta geçirdiği süre göz önüne alınarak etkin pişmanlık yasasından yararlanması, aksi takdirde yurt dışı yasağı ile tahliyesine karar verilmesini talep ederim” dedi.

TAHLİYE EDİLDİ

Alanya 2. Ağı Ceza Mahkemesi heyeti tutuklu yargılanan İ.S. uyuşturucu suçundan tutuklu kaldığı göz önüne alınarak imza karşılığı ve yurt dışına çıkış yasağı getirilerek tahliyesine, tanıkların verdiği isimlere celp gönderilerek tanık olarak dinlenilmesine, kolluk görevlisinin görevli olup olmadığı Antalya İl Jandarma Komutanlığına sorulmasına, duruşmanın 3 Nisan tarihine ertelenmesine karar verdi.

Editör: DAMLA ERCİYAS