Müşterisini korumak isteyen taksi şoförü, hayatının şokunu yaşadı Müşterisini korumak isteyen taksi şoförü, hayatının şokunu yaşadı

MEHMET AL (ÖZEL-HABER)

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya ölen Özkan Çakal'ın annesi Havva ve babası Mustafa Çakal katılırken, Özkan Çakal'ı göğsünden vurarak ölümüne sebep olduğu ileri sürülen tutuklu sanık Ahmet Y. duruşmaya güvenlik önlemleri altında getirildi. Diğer sanıklar İbrahim K. ve Volkan Ş. mahkemeye katılmazken, avukatları hazır bulundular.

“ÖZKAN BENİM ÇOCUKLUK ARKADAŞIM”

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı duruşma salonuna getirilen tutuklu sanık Ahmet Y’ye “Kasten Öldürme suçundan cezalandırılacaksın. Neler söyleyeceksin?” diye sordu.  Sanık Ahmet Y. “Bana suçluymuş gözüyle bakıyorlar. Özkan benim çocukluk arkadaşım. Onu niye öldüreyim? Öldürmek istesem her gün beraberdik. Yediğimiz, içtiğimiz ayrı gitmezdi. Ormana ve yaylalara gittik. Özkan’ın babası Mustafa Çakal karavan yaptıracaktı. Emekli olunca köye yerleşeceğini bana söyledi. Ben suçsuz yere yatıyorum” dedi. 

ANNE: OĞLUMU BENDEN ALDINIZ

Duruşmada konuşan anne Havva Çakal öldürülen oğlunun evden nasıl götürüldüğünü anlattı. Havva Çakal, “Sabaha karşı oğlumun yanına Volkan Ş. geldi. Ardından İbrahim K. geldikten sonra oğlum terliklerle gitti” diye konuştu. 

“KAZA SÜSÜ VERİLMEK İSTENİYOR”

Mustafa ve Havva Çakal'ın avukatı, “Müvekkilimin öldürülmesi olayında tamamen kaza süsü verilmek isteniyor. Beraat eden İbrahim K., Volkan Ş. ve Ahmet Y’nin ‘Kasten Öldürme’ suçlarından cezalandırılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

ANNE VE BABA: EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILSINLAR

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde üçüncü duruşmaya katılan ölen Özkan Çakal'ın annesi Havva ve babası Mustafa Çakal oğullarının ölümüne sebep olanların en ağır şekilde cezalandırılmasını isteyerek, “Sizlerin adaletinize güveniyoruz” dediler. 

MAHKEME ERTELENDİ

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti Özkan Çakal'ın öldürülmesi olayında tutuklu yargılanan Ahmet Y’nin tutukluluk halinin devamına ve eksik evrakların tamamlanmasına karar vererek duruşmayı 13 Ekim’e erteledi.   

 OLAYIN GEÇMİŞİ

Alanya'da 29 Ocak 2022 tarihinde sanayide kaportacılık yapan Özkan Çakal (24) 2 kişiyle araca bindikten sonra Tosmur Mahallesi'nde bir benzin istasyonu önüne geldiklerinde iddiaya göre, araç içerisindeki şahıslarla tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi sonucu iddiaya göre, araçta bulunan şahıslardan birisi belinden çıkardığı silahla Çakal'ı göğsünden vurdu. Şahıslar daha sonra vurdukları yaralı genci Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önüne götürerek araçtan atıp kaçtı. Çevredekiler tarafından fark edilen genç, sağlık çalışanları tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Olayın ardından Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri yaptıkları inceleme ve çalışmaların ardından Özkan Çakal'ı vuran şahısları tespit etti. Ekipler yaptığı operasyonla Ahmet Y. (22) ve İbrahim K'yı (23) gözaltına aldılar. Cinayeti işleyen şüpheliler sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuklanarak Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Editör: DAMLA ERCİYAS