MEHMET AL (ÖZEL-HABER)

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçtiğimiz hafta sonu görülen barda bıçaklı kavganın duruşmasına sırtından bıçaklanan M.G. ve arkadaşı katılırken, tutuksuz yargılanan Melih U. İstanbul Adliyesi’nden SEGBİS'le katılırken, mağdur M.G. ile avukatı duruşmada hazır bulundu.

“BU OLAYDAN SONRA ALANYA'DAN TAŞINDIM” 

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bıçaklı kavganın duruşmasında tutuksuz yargılanan sanık M.U. İstanbul Adliyesi’nden SEGBİS vasıtasıyla verdiği ifadesinde şunları söyledi: “19 Mayıs 2022 tarihinde Efe'yle birlikte yaş günümde beraber bir bara gittik. Bizden önce masada Müslüm adında arkadaş vardı. Beraber oturuyorduk. Daha sonra Efe barın üstündeki tuvalete gitti. Tuvaletin önünde iki kişiyle kavga ediyorlardı. Ben de ayırmaya çalışırken yüzüme yumruk yedim. Ardından barın güvenliği bizi dışarı attı. Bu olay yüzünden Alanya'dan İstanbul’a taşındım.”

“BENİ EFE SIRTIMDAN BIÇAKLADI”

Alanya'da bir bara eğlenmek için giden mağdur M.G. duruşmada şunları söyledi: “Barın tuvalet kısmında kapıdan bana Efe, ‘Ne bakıyorsun?’ dedi. Ben de git işine dedim. Ardından yanında oturan M.U. da geldi. Yanındaki Efe beni sırtımdan iki defa bıçakladı. Olayın sıcağıyla yaralandığımı anlayarak Yeni Camii yolunda yere düştüm.  Arkadaşım A.T. taksiyle hastaneye götürmek istemiş ama taksiciler yaralı diye almamışlar. Daha sonra hastaneye giderek tedavi oldum.”

“ÜÇÜNCÜ KİŞİ ASKERDE”

Aracın içinde kadına şiddet uyguladı, gelen polise zorluk çıkardı! Aracın içinde kadına şiddet uyguladı, gelen polise zorluk çıkardı!

Mahkeme başkanı, sanık M.Uya üçüncü kişi olan Müslüm adlı kişinin nerde olduğunu sordu. Sanık M.U. “Müslüm şu an askerlik görevini yapıyor” diye cevap verdi. 

CD TEKRAR İNCELENECEK

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti barda bıçaklı kavganın görüntülerinin bulunduğu CD’nin tekrar incelenmesine, kavgada bıçaklı kavganın olup olmadığının araştırılmasına karar vererek duruşmayı 22 Mayıs tarihine erteledi. 

Editör: DAMLA ERCİYAS