MEHMET AL(ÖZEL-HABER)

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya‘Nitelikli Dolandırıcılık’ suçundan tutuksuz yargılanan emlakçı H.C. ve oğlu Y.C. katılmadılar. Duruşmaya H.C. ve Y.C’nin avukatları katıldı. Duruşmada dolandırılan mağdur Mesut E. avukatıyla birlikte hazır bulundu.  

“ELİMDE SÖZLEŞME VAR”

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde konuşan mağdur Mesut E. şunları söyledi: “Mahmutlar Mahallesi’ndeki bir daireyi almak için H.C. ile yıllar önce 85 bin TL’ye anlaştık. Ben daha sonra elden 22 bin TL para verdim. Geri kalanı bankada. Kredim çıkmıştı fakat H.C. daireyi başkasına satmış. Elimde beraber yaptığımız sözleşmemiz bile var.” 

Alanya’daki duruşmada “Tetikçi olsaydım memleketimden gelmezdim” savunması Alanya’daki duruşmada “Tetikçi olsaydım memleketimden gelmezdim” savunması

“EVİN SAHİBİNİ TANIMIYORUM”

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, mağdur Mesut E’ye“Alacağın evin sahibiyle konuştun mu?” diye sordu. Bunun üzerine Mesut E. “Evin sahibi Konya’da yaşıyor. Ev sahibini hiç tanımıyorum. Telefon bile etmedim. Mağduriyetimin ve zararımın tamamının kur farkıyla giderilmesini istiyorum” diye konuştu. 

MAĞDURİYETİ KUR FARKIYLA GİDERİLECEK

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti mağdur Mesut E’ninmağduriyetinin kur farkıyla giderilmesi için süre verilmesinekarar vererek duruşmayı 17 Ocak 2024’e erteledi.