Yumurta toplamak için kümese gitti, gördükleri karşısında şoke oldu Yumurta toplamak için kümese gitti, gördükleri karşısında şoke oldu

MEHMET AL-(ÖZEL-HABER)

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada mağdur kadın E.B. hazır bulundu. İnternetten Bitcoin satın alacakken dolandırılmasının ardından Bilişim Suçlarıyla Mücadele polis ekiplerince IBAN numarasından tespit edilen tutuksuz yargılanan sanık D.A. ise Mersin Adliyesi’nden duruşmaya SEGBİS'le katıldı.

“KANSER TEDAVİSİ GÖRÜYORUM”

Mahkeme Başkanı sanık D.A’ya “İnternetten senin hesabına toplam 13 bin 790 TL para yatırılmış. Bundan haberin var mı?” diye sordu. Bunun üzerine D.A., “Bu hesaplardan hiç haberim yok. Arkadaşlarım benden IBAN numaramı istedi, verdim. Böyle olacağını hiç düşünmedim. Bu hesaptan hiç para çekmedim. Bu olay çıkınca mağdur olan hanımefendiden özür diledim. Kanser tedavisi görmekteyim. İlaçlardan dolayı unutkanlık yaptı” dedi.

ZARARI ÖDEMEK İÇİN SÜRE İSTEDİ

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nden zararı ödemek için süre isteyen sanık, “Şu an çalışmıyorum. Çalıştığım takdirde 13 bin TL zararı öderim” diye konuştu. 

ZARARI ŞUBATA KADAR GİDERMESİ İSTENİLDİ

Mahkeme heyeti sanık D.A’ya mağdur kadın E.B’nin 13 Bin 790 TL zararını gidermesi için 21 Şubat 2024’e kadar süre vererek duruşmayı da aynı tarihe erteledi.