Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık C.H.B. Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS ile katılırken, avukatı ve kavga ettiği kız arkadaşı H.B. hazır bulundular. 

“KURBAN BAYRAMI’NDA TUTUKLANDIM”

Duruşmada mahkeme başkanı tutuklu yargılanan sanık C.H.B’ye, “Tehdit suçundan yargılanıyorsun. Ne diyeceksin?” diye sordu. Bunun üzerine sanık C.H.B ise şunları söyledi: “H.B. benim eski kız arkadaşım. Onunla alacak verecek meselesi yüzünden kavga ettik. Ben kendisine borç para vermiştim. Alacağımı istedim, vermedi. Kendisiyle eski devlet hastanesi kavşağındaki bir bankanın önünde buluştuk. Konuşurken biraz bağrışma olunca mahallede görev yapan bekçiler geldi. Bizleri ayırdılar. Ben karakola getirildikten sonra 28 Haziran, yani Kurban Bayramı’nda tutuklandım. Halen cezaevindeyim.”

KIZ ARKADAŞI: BORÇ PARA ALIYORDUM

Duruşmaya katılan H.B., “C.H.B. benim eski erkek arkadaşım. Ondan ara sıra borç para alıyordum. O gün ödemesi varmış. Beni aradı. Ben de yok dedim. Saat 00.00’de buluştuk. Konuşurken biraz bağrışma olduktan sonra tartıştık. İtiş kakış oldu. O sırada mahallede görev yapan bekçiler geldi. Bana şikayetçi misin diye sordular. Ben de evet dedim. Karakola gitmeden önce hastaneden rapor alındı” dedi. 

“BIÇAK ÇEKİP DARP ETTİN Mİ?”

Mahkeme başkanı, sanık C.H.B’ye, “Kız arkadaşına bıçak çekip darp ettin mi? Kız arkadaşın için arabadan poşette 40 Bin TL aldı demişin. Ne diyeceksin?” diye sordu. H.C.B. ise, “Ben esnafım, Kurban Bayramı’nda kurbanlıkların başına ip bağlanır. Onları kesmek için belimde bıçak vardı. Ben kesinlikle bıçak sallamadım ve darp etmedim. O gün yanlışlıkla söylemiş olabilirim. Bana para yerine cep telefonunu verdi. Ben de telefonunu evinin kapısında teslim ettim. Benim bir suçum yok. Tahliyemi isterim” diye konuştu. 

“ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM”

Duruşmaya katılan C.H.B’nin kız arkadaşı H.B. mahkeme heyetine şikayetçi olmadığını beyan ederek, “O gün benden para istedi. Benim de param yoktu. Para yerine cep telefonumu verdim. Para bulmak için cep telefonu lazımdı” ifadelerini kullandı. 

Alanya'da tartıştığı kişiyi silahla yaralayan şüpheli tutuklandı Alanya'da tartıştığı kişiyi silahla yaralayan şüpheli tutuklandı

HER HAFTA İMZA ATACAK

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Tehdit’ suçundan tutuklu bulunan H.C.B’nin tutukluğunda geçirdiği süreyi göz önüne alarak sanığın yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir kez imza karşılığında tahliyesine karar verdi. 

Editör: DAMLA ERCİYAS