Mehmet AL ÖZEL-HABER

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ikinci duruşmaya 'Kasten Öldürmeye Teşebbüs' suçundan tutuklu bulunan Yaşar B. (65) Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi'nden jandarma ekiplerince salonda hazır bulundu. Duruşmada sanık Yaşar B’nin avukatı ve müşteki Kazakistanlı kadın Kuralay S. ile avukatı hazır bulundular.

“BENİM ÇIPLAK FOTOĞRAFLARIMI NİŞANLIMA GÖNDERMİŞ”

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya avukatı ile birlikte katılan Kazakistan uyruklu kadın Kuralay S. “Benim kaldığım otel inşaata girince Tosmur’da kiralık evin odasında Yaşar B. ile birlikte yaşıyorduk. Benim erkek arkadaşım değil. Ben olaydan sonra Alanya'dan taşındım. Antalya'dan nişanlımla Alanya'ya gelerek Nurullah Bey’in restoranına geldim. O gün de sanık Yaşar B. ordaydı. Ben kendisiyle konuşmuyordum. Kendisi benimle arkadaş olmayı teklif ediyordu. Sanık Yaşar B. benimle birlikte olmak istiyordu. Benimle konuşmak istiyordu. Ben de kabul etmeyince oturduğum sandalyede saçlarımdan tutarak ensem ile yüzümü bıçakladı. Ben de masanın altına düştüm. Sırtımdan da yaralandım. Gökhan ayırdı, sonra hastaneye götürüldüm. Kendisinden şikayetçiyim. Ayrıca sanık Yaşar B. nişanlıma benim çıplak fotoğraflarını göndermiş” dedi. 

“HEPİNİZDEN ÖZÜR DİLERİM”

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, tutuklu sanık Yaşar B'ye "Kasten öldürme suçundan, kamu davasından yargılanıyorsun. Neler söyleyeceksiniz?" diye sordu. Sanık Yaşar B. “Hepinizden özür diliyorum. Bu kadınla 1 sene birlikte yaşadık. Onu seviyorum. Onun ilaçlarını ben aldım. Yüzündeki yarayı başkası yaptı, ben yapmadım. Benim telefonumda mesajlar halen duruyor, silinmedi. Gerçekleri söylesin. Yalan söylüyor” diye konuştu. 

MÜŞTEKİ AVUKATI: BIÇAK VAR

Müşteki Kazakistan uyruklu kadının avukatı, sanık Yaşar B’nin müvekkilini büyük bıçakla yaraladığını söyleyerek üst sınırdan cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

Alanya’da evde ölü bulunan yaşlı çiftin görüntüleri ortaya çıktı Alanya’da evde ölü bulunan yaşlı çiftin görüntüleri ortaya çıktı

SANIK AVUKATI TAHLİYESİNİ İSTEDİ

Sanık Yaşar B'nin avukatı ise, "Müvekkilim 26 Mayıs 2023 tarihinden itibaren tutuklu. Kasten öldürmeye teşebbüs etmedi. Müşteki tarafından tahrik edildi. Tanıkların ifadelerini kabul etmiyoruz. Restoranda yaşanan olayın görüntüsü dosyada mevcut. Tekrar incelenmesini talep ederek müvekkilimin adli kontrol şartıyla tahliyesini talep ederim" ifadelerini kullandı. 

ÜÇÜNCÜ CELSEYE ZORLA GETİRİLECEK

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti olayda restoran sahibi Nurullah G’nin tanık olarak dinlenmesi için daha önce davetiye çıkartılmasına rağmen duruşmaya gelmediğinden üçüncü celseye zorla getirilmesi için kolluk kuvvetlerine bildirilmesine, müşteki kadının hastane raporlarının istenilmesine ve tutuklu sanık Yaşar B’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 11 Temmuz tarihine erteledi.

Editör: DAMLA ERCİYAS