MEHMET AL (ÖZEL HABER)
Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya ‘Kasten Öldürmeye Teşebbüs’ suçundan Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Y.B. (64) SEGBİS'le katıldı. Duruşmada sanık Y.B’nin avukatı ve müşteki avukatı hazır bulundular. Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, tutuklu sanık Y.B’ye “Kasten öldürme suçundan, kamu davasından yargılanıyorsun. Neler söyleyeceksiniz?”

“BEN YARDIMCI OLDUM”

Sanık Y.B. verdiği ifadesinde, “Tosmur’da kiralık kaldığım evin 4 odası bulunuyor. Ev sahibi tarafından bir odası Kazakistan uyruklu Mira adlı (Kurulay Sadu Aliyeva) 49 yaşındaki kadına kiraya verilmiş. Ben de boşandığım için kendisine yardım etmek istedim. Beraber yaşıyorduk. Yani benim kadın arkadaşım oldu. Kendisine kahvaltı hazırladım. Kendisi bana oteldeki gibi kahvaltı hazırlamışsın dedi. Ben balıkçılık yaparken bile kendisine balık tutup ikram ediyordum” dedi. 

“RESTORANA 10 BİRA VE SİGARASINI GETİRDİM”

Sanık Y.B mahkemede sözlerini şöyle sürdürdü: “Kazak kadın benden dışarıdan 10 bira istedi. Ev ile restoran sahibi N.G. bana mesaj göndererek kadının sigarasının da bittiğini söylemesi üzerine sigarasını da alarak restorana geldim. Bana hakaretler etmeye başladı. Beni aşağıladı. Kendisini İsviçre çakısı ile yüzünden yaraladıktan sonra Cumhuriyet Polis Karakolu’na giderek teslim oldum. Kadının 10 tane pasaportu var, kaçak yaşıyordu.”

MÜŞTEKİ AVUKATI: ÇAKI DEĞİL, BIÇAK VAR

Müşteki Kazakistan uyruklu kadının avukatı, sanık Y.B’nin müvekkilini çakıyla değil, büyük bıçakla yaraladığını söyleyerek üst sınırdan cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti. Avukat,

müvekkilinin vizesi dolduğu için ülkesinde olduğunu söyleyerek gelecek celsede hazır edileceğini söyledi.

Motosiklet kazası kuaför Özlem'i hayattan kopardı Motosiklet kazası kuaför Özlem'i hayattan kopardı

SANIK AVUKATI TAHLİYESİNİ İSTEDİ

Sanık Y.B’nin avukatı ise, “Müvekkilim 26 Mayıs 2023 tarihinden itibaren tutuklu. Kasten Öldürmeye Teşebbüs etmedi. Müşteki tarafından tahrik edildi. Tanıkların ifadelerini kabul etmiyoruz. Restoranda yaşanan olayın CD’si dosyada mevcut. Tekrar incelenmesini talep ederek müvekkilimin adli kontrol şartıyla tahliyesini talep ederim” diye konuştu. 

2 KİŞİ TANIK OLARAK DİNLENECEK

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tutuklu sanık Y.B’nin tutukluluk halinin devamına, restoranda yaşanan olayda ev ve restoran sahibi N.G. ve İ.K’nin tanık olarak dinlenilmesine, olay anını gösteren CD’nin tekrar incelenmesine, müşteki Kazakistanlı kadın Kurulay Sadu Aliyeva'nın gelecek celsede hazır edilmesine karar vererek duruşmayı 18 Nisan’a erteledi.