- Mehmet AL


Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan sanıklar Mehmet E.K. ve Murat C. duruşmaya Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS'le katılırken, sanık avukatları duruşmada hazır bulundular.

TANIK V.D: BİR KERE SATIN ALDIM

Alanya’da evde ölü bulunan yaşlı çiftin görüntüleri ortaya çıktı Alanya’da evde ölü bulunan yaşlı çiftin görüntüleri ortaya çıktı

Duruşmada tanık olarak dinlenen V.D. “O gün Murat C’nin yanına gittim. Daha önce 400 TL ödeyerek metamfetamin almıştım. İkametine gittim. O gün orada Murat C. vardı. İçerden dışarı çıktı. Uyuşturucu madde kullandık. Daha sonra kolluk kuvvetleri geldi” dedi.

SANIK MEHMET E.K: EVDE ÇOK KİŞİ VARDI

Sanık Mehmet E.K. de, “Ben uyuşturucu ticareti yapmadım. V.D’ye bir içimlik verdik. Misafir olarak geldi. Evde çok kişi olduğu için kendisine bir içimlik madde verdik Tahliyemi talep ederim” diye konuştu. 

SANIK MURAT C: MİSAFİR DİYE İKRAM ETTİK

Sanık Murat C. ise, “İçtiğim için çok pişmanım. Uyuşturucu ticareti yapmadım. Böyle suçtan karşınıza çıktığım için sizlerden özür dilerim” ifadelerini kullandı. 

SANIK AVUKATLARI TAHLİYE TALEP ETTİ 

Sanıklar Mehmet E.K. ve Murat C’nin avukatları müvekkillerinin uyuşturucu ticaretini yapmadıklarını, sadece içici olduklarını söyleyerek mütalaayı kabul etmediklerini belirtti. Sanık avukatları müvekkillerinin beraatini ve tahliyelerini talep etti. 

TUTUKLULUK HALLERİ DEVAM EDECEK

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan sanıklar Mehmet E.K. ve Murat C’nin tutukluluk halinin devamına ve eksiklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı 26 Nisan’a erteledi.

Editör: DAMLA ERCİYAS