Mehmet AL (ÖZEL HABER)

Alanya’da ev sahibi Osman Ersoy’u öldürdüğü iddiasıyla Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ikinci kez hakim karşısına çıkan tutuklu Yılmaz Ş. duruşmaya Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS ile katıldı. Cinayet duruşmasına öldürülen Osman Ersoy’un eşi Hacer Ersoy, çocukları Hatice Güzelsoy, oğlu Tunahan Ersoy, yakınları ve avukatı katılırken, sanık avukatı ile sanık yakınları hazır bulundu. Mahkemeye tutuksuz yargılanan Şenol Ersoy, eşi Raziye Ersoy, tanıklar anne Ayşe Ersoy, sanık abisi Mehmet Şahin, Fatma Tülü, Muharrem Ersoy, Özkan Arslan, Osman Ersoy katıldılar.

“BEN SUÇSUZUM”

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci duruşmada Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu sanık Yılmaz Ş. SEGBİS ile verdiği ifadesinde olaydan hiç haberi olmadığını ve suçsuz olduğunu öne sürdü.

ANNE: OĞLUM BENDEN DEVAMLI PARA İSTEDİ

Duruşmaya tekerlekli sandalyeyle getirilen anne Ayşe Ersoy, ölen oğlu Osman Ersoy’un devamlı kendisinden para istediğini iddia etti. Ayşe Ersoy, “Oğlum ahırdaki inekleri haberim olmadan sattı. Oğlum çalışmıyordu. Kızım Raziye ve damadım Şenol Ersoy’un yanında kalıyordu. Bana ait zeytinlikleri habersiz toplarken yanına gittim. Ben işçi tutmuştum. Onları bahçeden kovdu. Bana da vurmak istedi” dedi.

KIZI AĞLAYARAK, “BABAM HURDACILIK YAPTI, BİZE BAKTI”

Duruşmaya katılan Osman Ersoy’un kızı Hatice Güzelsoy gözyaşları içinde, “Babamı öldürecekleri belliydi. Babam bizleri hiç kimseye muhtaç etmemek için hurdacılık yaptı. Babam babaannemden para istemedi” diye konuştu. 

OĞLU: BABAMIN CENAZESİNE NİYE GELMEDİLER?

Öldürülen Osman Ersoy’un oğlu Tunahan Ersoy ise, “Babamı hiçbir zaman istemeyen Raziye Ersoy ve eşi devamlı babaannemin maaşını isterdi. Benim babamım cenazesine neden gelmediler” diye sordu. Duruşmada mahkeme başkanı, Osman Ersoy’a ölmeden önce söylenen “Üç günlük ömrün kaldı. Domuz kurşunuyla öleceksiniz” sözünü kimin söylediğini sordu. Tanıklar böyle sözün söylenmediğini iddia etti. 

MAKTUL AVUKATI: ZEYTİNLİK HAZİNE YERİDİR

Osman Ersoy’un avukatı Necdet Vural ise, zeytinlik bahçesinin Hazine yeri olduğunu ve kimseye ait olmadığı söylerken, “Anne Ayşe Ersoy ölen torununun ve ölen oğlunun cenazesine neden gitmedi? Maktul Osman Ersoy’un öldürülme kastı vardır. Burada şu an tutuksuz yargılanan Raziye ve Şenol Ersoy’un tutuklanmasını, sanık Yılmaz Ş’nin en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ederim” dedi. 

“ANNESİ İNŞALLAH ÖLÜRSÜN DEDİ”

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde tanık olarak dinlenen Özkan Arslan, “Osman Ersoy’un ölümüyle ilgili hiçbir şey bilmiyorum. Ben sadece zeytin toplamaya giderken Osman abi ve eşi de geldi. Zeytinleri ben toplayacağım dedi. Annesiyle tartıştı. Annesi Osman’a, ‘İnşallah ölürsün’ diye beddua etti. 

Alanya’da uyuşturucu ticaretine 12 yıl  Alanya’da uyuşturucu ticaretine 12 yıl 

DURUŞMA 27 ŞUBAT’A ERTELENDİ

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti olayda ele geçirilen sanık Yılmaz Ş’nin giysilerinin tekrar incelenmesine, duruşmaya gelmeyen tanıkların zorla getirilmesine ve tutuklu sanık Yılmaz Ş’nin tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmanın 27 Şubat 2024 tarihine ertelenmesine karar verildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Alanya’da 26 Ekim 2022’de Osman Ersoy (50) Türkler Mahallesi’nde evinin önünde av tüfeğiyle vurulmuş, olayın ardından kimliği belirsiz şüpheli olay yerinden kaçmıştı. Ersoy kaldırıldığı hastanede doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetmişti. Olayın ardından soruşturmayı derinleştiren Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı JASAT ekipleri Ersoy’un kiracısı olduğu tespit edilen Suriye uyruklu kadın F.Ş. (41) ve kocası Y. Ş’yi (42) gözaltına aldılar. Jandarmadaki işlemleri tamamlanan karı ve koca adliyeye sevk edildiler. Şüphelilerden kadın F.Ş. savcılıkta ifadesi alındıktan sonra serbest kalırken, kocası Y.Ş. ise ‘Adam Öldürmek’ suçundan nöbetçi mahkemece tutuklanarak Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.