Mehmet AL (ÖZEL-HABER)

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmaya ‘uyuşturucu’ suçundan tutuklu sanık otobüs şoförü M.T. ile avukatı ve yakınları katılmıştı. Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ifade veren ‘uyuşturucu’ suçundan tutuklu sanık M.T. “Ben uyuşturucu satmıyorum, kendim içiyorum. Uyuşturucu çantası çocukların eline geçmesin diye çalıştığım otobüste yanıma aldım. Ben kimseye uyuşturucu satmadım. Çalıştığım zaman hiç uyuşturucu içmedim. 5 gram uyuşturucuyu Antalya-Zeytinlik Mahallesi’nde O.T adlı kişiden 2 bin TL’ye aldım. Diğer uyuşturucuyu Konya'dan aldım” demişti.

EVİNDEN UYUŞTURUCU ÇIKMIŞTI

Duruşmada Alanya 1. Ağır Ceza Mahkeme Başkanı tutuklu sanık M.T'ye evinden de uyuşturucu çıktığını hatırlattı. M.T ise, “Evdeki uyuşturucular az kaldığı için yanıma almadım” diyerek kendini savundu.

“GÜVENMEDİĞİM İÇİN PARA VERMEDİM”

Duruşmada tanık olarak dinlenen A.G. ise, “Ben restoranda çalışıyorum. M.T. şoför olduğu için kendisi çalıştığım restorana yemek yemek için geliyordu. Kendisiyle aramızda uyuşturucu mevzusu geçti. Sanık bana uyuşturucu gerekirse sana ben 200 TL’lik temin ederim dedi. Ben de kendisine güvenmediğim için para vermedim” ifadelerini kullanmıştı.

Gazipaşa'da rüşvet suçuna karışan 2 kişi hakim karşısında Gazipaşa'da rüşvet suçuna karışan 2 kişi hakim karşısında

TANIK Y.E.G: KARAKOLDA KORKTUM

Alanya 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde ikinci tanık olarak dinlenen Y.E.G, 'M.T şoför olarak çalıştığı için restorana gelerek yemek yerdi. Oradan tanıyorum. Ben kendisinden uyuşturucu satın almadım” dedi. Mahkeme başkanı tanık Y.E.G'ye, “Polis karakolunda verdiğin ifadede uyuşturucu satın aldığın yazıyor. Burada farklı, mahkemede farklı ifade veriyorsun” dedi. Y.E.G ise, “Karakolda korktuğum için böyle ifade verdim” diye cevap verdi. Mahkeme başkanı, “Yanında avukat var. Niye korkuyorsun?” diye söyleyince, Y.E.G. “İfade verirken avukat yoktu” ifadelerini kullandı.

AVUKATI İMZA KARŞILIĞI TAHLİYE İSTEDİ

‘Uyuşturucu’ suçundan tutuklu yargılanan sanık M.T’nin avukatı müvekkilinin 8 aydan beri tutuklu bulunması nedeniyle çocukları ve ailesinin mağdur olduğunu söyleyerek adli kontrol şartıyla imza karşılığında tahliyesini istedi.

DURUŞMA EYLÜLE ERTELENDİ

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘uyuşturucu’ suçundan tutuklu yargılanan sanık M.T’nin tutukluluk halinin devamına, Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan gerekli evraklarının tamamlanmasına, M.T’nin uyuşturucu satın aldığını iddia ettiği O.T’nin duruşmaya çağrılmasına karar vererek ikinci duruşmayı 21 Eylül 2023 tarihine erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Edinilen bilgiye göre, Alanya'da çalıştığı otobüste eroin sattığı tespit edilen M.T. Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekiplerince takibe alındı. Yaklaşık 3 ay süren takibin ardından Atatürk Caddesi’ndeki durakta polis tarafından şok operasyon düzenlendi. Otobüste narkotik köpekle yapılan aramada çok sayıda paket halinde eroin maddesi ele geçirildi. Operasyonla yakalanan otobüs şoförü M.T. gözaltına alınarak Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. İfadesi alınan otobüs şoförü M.T. sevk edildiği nöbetçi mahkemece ‘uyuşturucu ticareti’nden tutuklanarak Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Editör: DAMLA ERCİYAS