MEHMET AL-ÖZEL-HABER

Alanya’da park halindeki hafif ticari araç yandı Alanya’da park halindeki hafif ticari araç yandı

Alanya 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçtiğimiz hafta görülen duruşmada ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan kadın K.A. mahkemeye Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS'le katılırken, avukatı hazır bulundu.

TANIK: EROİNİ K.A’DAN SATIN ALDIM

Duruşmaya tanık olarak gelen E.H. “Kaza geçirdiğim ve kolumdaki rahatsızlığımdan dolayı arkadaşım aracılığı ile K.A’dan eroin satın aldım. İçtiğimi kabul ediyorum. Ben kimseye uyuşturucu satmadım” dedi.

SANIK: AYAĞIMDA ELEKTRONİK KELEPÇE VAR

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan K.A, “Ayağımda elektronik kelepçe takılıyken, evimden dışarı çıkamadım. Benim evime gelen çok olur. Ben içiciyim, bana getirirlerdi. Ben uyuşturucu ticareti yapmadım” diye konuştu. 

HTS KAYITLARI İNCELENECEK

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan K.A ve tanık E.H’nin cep telefonunun HTS kayıtlarının incelenmesine ve Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden eksik evraklarının istenilmesine karar vererek duruşmayı 26 Nisan’a erteledi. 

OLAYIN GEÇMİŞİ

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri 19 Nisan 2023 tarihinde sokak satıcılarına yönelik yaptıkları çalışmalarında kadın K.A’nın ikametinde bir miktar eroin ele geçirdi. Şüpheli Kadın K.A.  emniyetteki ifadesinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderilirken, daha önce aynı suçtan mahkemece Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce ayağına elektronik kelepçe takıldığı belirtildi.