MEHMET AL (ÖZEL-HABER)

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada ‘Dolandırıcılık’ suçundan sanık olarak yargılanan Rusya vatandaşı banka müdürü Olga A. ve avukatı hazır bulunurken, duruşmaya tercüman katıldı. 

OLGA A: RUSYA'DA MAFYA VAR

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ülkesinde ‘Dolandırıcılık’ suçundan yargılanan Rus kadın banka müdürü duruşmada Rusya'ya gitmek istemediğini ve ülkesinde mafyanın olduğunu söyledi. Olga A. “Rusya'ya gidersem iyi olmayacak. Alanya'ya yerleşeli 4 yıl oldu. İki çocuğum var. Türk vatandaşıyla evlendim. Rusya'dan Alanya'ya geldiğimi herkes biliyor” dedi. 

Alanya’da ağaca çarpan otomobil alev aldı: 1 ağır yaralı Alanya’da ağaca çarpan otomobil alev aldı: 1 ağır yaralı

“BEN PARAYI HİÇ GÖRMEDİM”

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, ‘Dolandırıcılık’ suçundan sanık olarak yargılanan Olga A’ya, Rus makamları tarafından Türkiye’den iadesinin istendiği söylendi. Tercüman aracılığı ile konuşan Olga A., “İade edilmek istemiyorum. Rusya'daki bankanın müdürü olduğum kurum Alanya'ya geldikten bir yıl sonra kapandı. Ben parayı hiç görmedim. Zaten paraya ulaşamıyordum” diye konuştu. 

“İNTERPOLE ÜCRET ÖDENDİ”

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, Olga A’ya İnterpol tarafından arandığını söyledi. Bunun üzerine Olga A. tercüman aracılığı ile verdiği ifadesinde İnterpol tarafından arandığını fakat ücretinin buraya ödendiğini öne sürdü. 

AVUKATI, “İADE EDİLMESİN” DEDİ

Duruşmada konuşan Olga A’nın avukatı, müvekkilinin Türkiye'ye yerleştiğini, gelirinin 200 bin ruble olduğunu ve eski eşinden nafaka aldığını söyledi. Olga A’nın 2 çocuğunun olduğunu belirten avukat, Rus yetkilileri tarafından Türk makamlarından iade talebini kabul etmediklerini ifade etti. 

7 GÜN SÜRE VERİLDİ

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti Rus makamlarınca Türkiye’den iadesini istenen Olga A’nın iadesine karar vererek itiraz için 7 gün süre verilmesine karar verdi.    

Editör: DAMLA ERCİYAS