MEHMET AL (ÖZEL-HABER)

Kara para akladığı iddiasıyla tüm faaliyetleri durdurulan Dilan ve eşi Engin Polat ile birlikte toplam 12 kişi İstanbul’da yakalanıp tutuklanmalarının ardından cezaevine gönderilmişlerdi. Alanya'da da  çevre yolu üzerinde faaliyetini kayyum atamasıyla sürdüren Dilan Polat Güzellik Merkezi’ne İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin gözetiminde Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’nden ekipler denetim için geldi. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından iş yerindeki makineler doktor ve teknisyenlerce edildi. Kontrolden geçirilen makineler için tutanak tutuldu. Antalya'dan gelen İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri denetimin ardından Dilan Polat Güzellik Merkezi’nden ayrıldı. 

ALANYA'DA KAYYUM ATANDI

Alanya’daki Dilan Polat’ın çevre yolu üzerinde bulunan güzellik merkezinden daha önce yapılan açıklamada kayyum ataması vatandaşlara duyurulmuştu. Açıklamada şu ifadeler yer almıştı: “Alanya'da 17 Kasım 2023 tarihi itibarı ile adli mercilerimiz MASAK tarafından verdiği karara istinaden, Sayın Dilan Polat ve Engin Polat’ın yönetiminde bulunan Dilan Polat A.Ş., Rise and Shine Kozmetik AŞ. ve diğer şirketlerin yönetimine, hukuki süreç sonlanıncaya kadar, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ‘TMSF’ tarafından kayyum ataması yapılmıştır.

Babasının tartıştığı kişiyi minibüsle ezen şahıs tutuklandı Babasının tartıştığı kişiyi minibüsle ezen şahıs tutuklandı

TİCARİ FAALİYETLER DEVAM EDECEK

Güzellik merkezlerimiz ve franchise şubelerimizle, markalarımızın sözleşmelerle hüküm altına alınmış tüm ticari faaliyetleri şeffaflıkla sürdürülmeye devam edecektir. Her geçen gün verdiğimiz hizmet, ürün kalitesi ve danışan memnuniyetimizi daha ileri taşıma kararlılığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.” 

OLAYIN GEÇMİŞİ

İstanbul merkezli 6 ilde 1 Kasım'da düzenlenen operasyonda, Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 17 kişi gözaltına alınmıştı. Soruşturma kapsamında daha önce şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyal ve defterlere el konulan Polat çiftinin de yer aldığı şüphelilerle ilgili Mali Suçları Araştırma Kurulunca (MASAK) ön inceleme raporu hazırlanmış, raporda, tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi olduğu belirlenmişti.