Hasta kardeşini acı çekmesin diye öldüren ağabeye müebbet Hasta kardeşini acı çekmesin diye öldüren ağabeye müebbet

MEHMET AL-ÖZEL-HABER

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçtiğimiz hafta sonu görülen duruşmada ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan M.Ç. sanık sandalyesinde hazır edildi. Mahkemeye sanık avukatı da katıldı.

“KUŞ BAKTIĞIM BARINAKTA YAKALANDIK”

Gazipaşa’da kasım ayında sahildeki barınakta kuş besleyen sanık Barmen M.Ç. duruşmada nasıl yakalandığını anlattı. M.Ç. “Yazın barmenlik yapıyorum. Kışın ise boş zamanlarımda kuş besliyorum. Tahta barınakta vakit geçiriyorum. Erdal ve Reşat isimli arkadaşlarla uyuşturucu içmek için Harun'dan 5 gram metamfetamin, 3 gram esrar için aramızda 2 bin 500 TL topladık. Harun 15 dakika sonra geldi. Polisler Harun'u takip ederek barınağa baskın yaptı. Tahta masa üzerinde metamfetamin ve içmek için aparat olan folyo vardı. Ben kimseye uyuşturucu satmadım. Uyuşturucuyu Tosmur'da yaşlı bir adamdan alıyorum. Bazen de Konaklı'da alıyorum” dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan M.Ç’nin tutukluluk halinin devamına, sanığın uyuşturucu aldığı yerin tespit edilmesine ve eksiklerinin giderilmesi için duruşmanın 9 Ağustos tarihine ertelenmesine karar verdi. 

Editör: DAMLA ERCİYAS