MEHMET AL(ÖZEL-HABER)

Alanya'da 14 Ekim 2023 tarihinde bir barın önünde gece saatlerinde kadın turistin boğazından altın kolyeyi almaya çalıştığı ve çantasından 19 bin TL parayı çaldığı iddia edilen şüpheli F.C. 19 Ekim’de polis tarafından yakalanarak tutuklanmıştı.

“TURİST KADIN BAĞIRINCA KAÇTIK”

Alanya’da kırmızı ışıkta geçen sürücülere ceza yağdı Alanya’da kırmızı ışıkta geçen sürücülere ceza yağdı

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmadasanık F.C’nin avukatları hazır bulundu. Sanık F.C. ise,duruşmaya tutuklu bulunduğu Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS ile katıldı. Mahkemede konuşan sanık F.C. “Diyarbakır’da inşaatlarda çalışıyordum.Alanya'ya gelince bir barda işe başladım. Gece barı kapattıktan sonra arkadaşım olan Y.Ö. ile giderken barın önünde Azad lakaplı Sidar duruyordu. Karşıdan yabancı uyruklu kadını görüp laf atınca Y.Ö. ise Sidar’a ‘Bu bizim barın müşterisi’ dedikten sonra yabancı uyruklu kadınla barın koltuklarında otururken Sidar kadının boğazına sarılınca kadın bağırarak boynunu tuttu. Ben, Y.Ö. ve Sidar'la hep beraber kaçtık. Sidar ise, ‘Ben yarın uçakla Diyarbakır’a gideceğim’ diyerek yanımızdan ayrıldı. Ben ve Y.Ö. Kuyularönü’ndeki sağlık ocağının yakınındaki bankta oturduk. Oradaki kameralar görünür” dedi. 

“KADININ BOĞAZINA SİDAR YAPIŞTI”

Mahkeme başkanı, sanık F.C'den olayda kadının boğazına kimin sarıldığını, kolyeyi ve turistin çantasından 19 bin TL’yi kimin aldığını anlatmasını istedi. Sanık F.C.,“Kadının boğazına Sidar yapıştı. Zincir kadının elinde kopmuş. Sidar zinciri alamadan kaçtı” diye cevap verdi. 

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ ARAŞTIRILACAK

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti kadın turiste karşı ‘Geceleyin Yağma’ suçundan tutuklu yargılanan F.C’nintutukluluk halinin devamına, olayı gerçekleştirdiği iddia edilen Sidar K. ve Y.Ö’nün bir sonraki duruşmaya hazır edilmesi için cumhuriyet savcılığına yazıyla bildirilmesine, 

F.C’nin kaçtıktan sonra Kuyularönü’nde sağlık ocağınınyakınındaki bankta oturduklarına dair kamera görüntülerinin araştırılmasına karar vererek duruşmayı 19 Nisan tarihine erteledi.