MEHMET AL (ÖZEL-HABER)

Alanya’da 19 Nisan’da yaşanan olayda Hasan Gölüşlü (12) ile şakalaşan K.G’nin (13) elindeki av tüfeği kazara ateş almıştı.  Tüfekten çıkan saçmaların isabet ettiği Gölüşlü yaşamını yitirmişti. Olayın ardından jandarma ekiplerince yakalanan Suça Sürüklenen Çocuk (S.S.Ç.) K.G. Alanya Adliyesi Çocuk Mahkemesi’nce tutuklanmıştı. Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde olaya dair görülen duruşmada K.G’nin Tarsus Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan SEGBİS'le avukatı aracılığıyla ifadesi alındı. Duruşmaya ölen Hasan Gölüşlü'nün anne, babası ve avukatı katıldılar.

İş yerinde çıkan tartışmada tüyler ürperten cinayet gibi kaza İş yerinde çıkan tartışmada tüyler ürperten cinayet gibi kaza

DURUŞMA KAPALI GÖRÜLDÜ

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşma S.S.Ç K.G’nin yaşının 18’den küçük olması nedeniyle kapalı görüldü. Mahkemeye avukatlar ve birinci derecede yakınları olan anne ve babalar katılırken, salona dinleyici alınmadı.     

OLAYIN GEÇMİŞİ

Olay, 19 Nisan tarihinde Elikesik Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, avlanmak için gittikleri ormanlık alanda arkadaşıyla şakalaşan K.G’nin (13) elindeki av tüfeği kazara ateş aldı. Tüfekten çıkan saçmaların isabet ettiği gencin arkadaşı Hasan Gölüşlü (12) olay yerinde yaşamını yitirdi. Gölüşlü’nün cenazesi savcı ve jandarma incelemesinin ardından Alanya Belediye Morgu’na götürüldü. Olayın şüphelisi K.G. jandarma tarafından av tüfeğiyle birlikte gözaltına alındı. 13 yaşındaki K.G. Çocuk Mahkemesi’nce tutuklanarak Tarsus Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi.