MEHMET AL(ÖZEL-HABER)

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen arsa dolandırıcılığı duruşmasına Sarıveliler’deki arsasını satan mağdur R.Ü. ve avukatı katılırken, arsa satışına karışan sanık polis memuru B.E. Bursa Adliyesi’nden, diğer sanık E.E. ise İstanbul Adliyesi’nden SEGBİS'le katıldılar.

POLİS MEMURU: BENİM HABERİM YOK

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada Bursa  Adliyesi’nden SEGBİS'le ifade veren polis memuru B.E. “Benim arsa satışıyla hiçbir ilgim yok. Ben Sarıveliler’de görev yaptığım sırada Kazım A’yı tanıyordum. Mehmet Y’yi tanımam” dedi.

“BENİM HESABIMA 120 BİN TL YATIRILDI”

Duruşmaya İstanbul Adliyesi’nden SEGBİS'le katılan E.E. de, “Benim hesabıma 120 bin TL yatırıldı. Bu parayı ben Kazım A’nın kendisine verdim. Mehmet Y’yi tanımam. Kazım A. hurda alımı satımı yapıyor. Ben 70 bin TL bankadan çektim. Kazım A’ya verdim. Benim 400 bin TL alacağım var” diye konuştu. 

“POLİS KİMLİĞİNİ GÖSTERDİ”

Arsasını kaptıran mağdur R.Ü. ise, arsa satışı sırasında B.E’nin kendisine ait olan polis kimliğini masanın üzerine koyarak, “Bana inanmıyorsan devlete de mi inanmıyorsun?” diyerek arsayı sattığını ileri sürdü. Bu arsa satışından çok mağdur oldum. Hepsinden davacı ve şikayetçiyim” ifadelerini kullandı. 

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE YAZI YAZILACAK

Kamyonetle motosiklet çarpıştı: 1 yaralı Kamyonetle motosiklet çarpıştı: 1 yaralı

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti arsa dolandırıcılığından sanık olarak yargılanan B.E’nin Sarıveliler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yazıyla bildirilerek 2018 yılında polis olarak görev yapıp yapmadığının tespit edilmesine ve eksik evraklarının giderilmesi için duruşmanın 9 Mayıs tarihine ertelenmesine karar verdi.