MEHMET AL- ÖZEL HABER

CEZAEVİ İNFAZ KORUMA YARDIMCI OLDU

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci duruşmada arkadaşı Hüseyin Türkan'ı tasarlayarak öldürme suçundan tutuklu yargılanan sanık Sezer A, tedavi gördüğü İzmir Menemen Hastanesi’nden  duruşmaya SEGBİS'le katıldı. Mahkeme başkanı sanık Sezer A’nın ifade verdiği sırada sesi duyulmayınca yanındaki görevli cezaevi infaz koruma memurundan yardım istedi. Sanık Sezer A. yazdığı notunda olay gününden 1 hafta önce ölen Hüseyin Türkan'ın kendisine ağır hakaretlerin yanı sıra top dediğini iddia etti. Sezer A. “Olay günü kuş avına giderken Hüseyin Türkan'ı köye çağırdım. Babama ait av tüfeği ile aramızda sadece tüfek boyu kadar mesafeden Hüseyin Türkan'ın kafasına bir el ateş ettim. Daha sonra saniyeler içinde tüfekle kendimi boynumdan vurduktan sonra can çekişirken babamın arabasını kullandım. Araç durunca ambulans ve jandarma geldi” dedi.

MAKTUL AVUKATI İFADEYİ KABUL ETMEDİ

Maktul avukatı, sanık Sezer A’nın ifadelerinin eksik olduğunu söyleyerek tutukluluğunun devamı ve eksiklerinin giderilmesi talebinde bulundu.

SANIK AVUKATI: İFADESİ SAĞLIKLI ALINMADI

Sanık Sezer A’nın avukatı İzmir Menemen Hastanesi’nde infaz koruma memurunun yardımıyla alınan ifadeyi kabul etmediğini söyleyerek müvekkilinin sağlıklı şekilde ifadesinin alınmadığı belirtti. Sanık avukatı, müvekkiliyle şu ana kadar hiç görüşemediğini, görüşmeye gittiğinde ise mahkemeden bir yazıyla gelmesini söylediklerini belirtti. Bu belgenin nereden verildiğini mahkemeye ileten sanık avukatı, müvekkilinin tam teşekküllü sağlık kuruluşu olan Antalya'da bulunan hastaneye sevkinin yapılması talebinde bulundu.

Alanya'da drift yapan sürücüye 58 BİN 616 TL para cezası kesildi Alanya'da drift yapan sürücüye 58 BİN 616 TL para cezası kesildi

GELECEK CELSEDE HAZIR EDİLECEK

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti sanık Sezer A’nın gelecek celsede refakatçi ile hazır edilmesi için İzmir Menemen Cezaevi’ne yazıyla bildirilmesine ve eksiklerinin giderilmesine karar vererek duruşmayı 28 Haziran tarihine erteledi.      

OLAYIN GEÇMİŞİ

Alanya'nın Çamlıca Mahallesinde 14 Mart 2023 tarihinde tartıştığı arkadaşı Hüseyin Türkan'ı (19) av tüfeğiyle vurarak öldüren, kendisini de tüfekle yaraladıktan sonra olay yerinden kaçan Sezer A. (21) yakalandıktan sonra tedavi altına alındığı Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden 58 gün sonra ambulansla sedye üzerinde adliyeye getirildi.

TEDAVİ SÜRECİNİN ARDINDAN CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

11 Mayıs 2023 tarihinde sedye üzerinde sağlıkçıların gözetiminde savcılıktaki ifadesinin ardından mahkemeye çıkarılan Sezer A. Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı. Sezer A.'nın İzmir Menemen’deki hastanede tedavisinin sürdüğü belirtildi.