MEHMET AL-ÖZEL HABER

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ikinci duruşmada sanık Süleyman S’nin ağabeyi Ümit S. ve sanık avukatı hazır bulundular. Tutuklu Süleyman S. ise hastanede tedavi olduğundan duruşmaya katılmazken, sanığın halası Necmiye Sevinç’in Isparta Adliyesi’nden tanık olarak SEGBİS'le ifadesi alındı.

HALASI ÖLEN YENGESİNİ SUÇLADI

Isparta Adliyesi’nden SEGBİS'le ifade veren hala Necmiye Sevinç, “Süleyman S. cezaevine girince eşine ve çocuklarına yengem Fatma Sevinç bakmayınca benim yanıma geldiler. Yengem geçimsizdi. Oğlu Süleyman’la devamlı kavga ederdi” dedi

EV SAHİBİ DE TANIK OLARAK DİNLENDİ

İkinci duruşmaya tanık olarak gelen ev sahibi Ayşe S. “Ölen Fatma Sevinç'in ev sahibiyiz. Aynı apartmanda oturuyoruz. Biz üst katta, onlar alt katta oturuyordu. 1 Mayıs gecesi evden sürekli gürültü geliyordu. Çocuklar uyuyamamıştı. Gece alt kattan Süleyman'ın sesi geliyordu. Ben de sordum. ‘Sizin evde gürültü geliyordu’ dedim. O da ütü yapıyorum. Ütüyü yere düşürdüm. İş buldum, yarın gideceğim dedi. Özür diledi. Bir daha beni göremeyeceksin” diye konuştu.  

“ANNESİNİN CESEDİNİ GARDROPTA BULDU”

Mahkemede tanık olarak dinlenen Celal, “Ümit'le ben eski arkadaşım. Bana sabah telefon etti. Anneme ulaşamıyorum dedi. Ümit çilingir çağırdı. Kapıyı açtırdı. Beraber eve girdik. Ben ayrı yere bakarken, diğer odadan Ümit'in bağırma sesini duyunca hemen yanına gittim. Ümit annesinin cesedini battaniyeye sarılı vaziyette gardrobun içinde buldu. Polise haber verdik” ifadelerini kullandı. 

“HALAM ANNEMİ ÖLDÜRENE CEZAEVİNDE BAKMAMI SÖYLEDİ”

Duruşmaya katılan Ümit S. mahkemede halası Necmiye'nin yalan söylediğini belirterek, “Anneme nefreti vardı. Bana annemi öldüren sanığa cezaevinde bakmamı söyledi. Bir de Süleyman S’nin karısının yüzüne kezzap attığını söyledi” dedi. 

SANIK AVUKATI “NEFSİ MÜDAFAA” DEDİ

Annesi Fatma Sevinç’i bıçaklayarak öldüren sanık Süleyman S’nin avukatı ise, duruşmada müvekkilinin nefsi müdafaada bulunduğunu söyleyerek tahliyesini ve beraatini talep etti. 

AKIL SAĞLIĞI RAPORU SORULACAK

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti sanık Süleyman S’nin tutukluluk halinin devamına, İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan akıl sağlığı raporunun sorulmasına ve  eksiklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı 25 Haziran tarihine erteledi.        

Oto galerici parkta tabanca ile vurularak öldürüldü Oto galerici parkta tabanca ile vurularak öldürüldü

OLAYIN GEÇMİŞİ

Alanya’da 3 Mayıs Çarşamba günü Hacet Mahallesi’nde aynı evde yaşadığı annesi Fatma S’yi (70) bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle aranan Süleyman S.(49), Antalya’da polis tarafından yakalandı. İlçeye getirilen şüpheli, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

SÜREKLİ TARTIŞTIĞINI SÖYLEDİ

Süleyman S. savcılıktaki ifadesinde annesiyle sürekli ayrıldığı 3 eşine söylediği belden aşağı küfürler ve sözler için tartıştıklarını söyledi. Süleyman S., “Yine aynı sebeplerden dolayı tartışmaya başladık. Bu sırada benim yüzüme birkaç tokat attı. Daha sonra mutfakta bulunan ekmek bıçağını alarak benim odamın kapısının girişine geldi ve bana hitaben "ya sen ya ben" diyerek bıçağı salladı. Ben tam bu sırada elinden bıçağı almak istediğimde elimi ısırdı. Bıçağı aldıktan sonra ben o an şuurumu kaybettim. Annemin boğazına doğru bıçak ile birkaç defa salladım. Kaç defa bıçağı vurduğumu hatırlamıyorum. Annem yere düştükten sonra onu odamdaki dolabın içerisine koyarak üzerini battaniye ile örttüm. O gece evde kaldıktan sonra sabah evden ayrıldım. Annemi öldürdüğüm için pişmanım” dedi. Öte yandan, Fatma Sevinç’in cenazesi Cikcilli Belediye Mezarlığı’nda defnedildi.