-    Erkan Uysal 

Alanya'da taksimetreyi açmayan taksiciye ceza Alanya'da taksimetreyi açmayan taksiciye ceza

Yaşadığı mağduriyeti anlatan Nesrullah Aslan, “Alanya’da 20 yıldan bu yana siyaset yapıyorum. BBP Alanya İlçe Başkan Yardımcısıyım. Sıfır araç almıştım. Damlataş’taki akaryakıt istasyonuna gitmiştim. Aracıma mazot yerine benzin koydular. Aracıma akaryakıt almamın ardından seyir halindeydim. Ardından araçta bir sorun olduğunu fark ederek akaryakıt istasyonuna geri döndüm. Akaryakıt istasyonundaki görevlilere araca ne koyduklarını sordum. Benzin cevabını aldım. Bu aracın dizel olduğu yazmıyor mu diye sordum. Bana yazıyor cevabı verildi. O zaman araca niye benzin koydunuz diye sordum. Yanlış yaptık dediler. Bana bu durumun arkasında duracağız. Masrafınızı karşılayacağız dediler maalesef öyle bir şey yapmadılar. Daha sonra ödemeyeceklerini söylediler. Akaryakıt istasyonuna bir usta çağırdılar. Aracın deposunu boşalttılar. Temizlemeye çalıştılar ama olmadı. Olmayınca ertesi gün aracım garantili olduğu için servisi aradım. Aracı kesinlikle sürmememi, servise yollamamı istediler. Çekici ile aracı servise gönderdim. Çekici parasını da kendileri ödedi. Akaryakıt istasyonundan bana zarar ziyanı ödeyeceğiz dediler ama sözlerinin arkasında durmadılar. 141 bin TL masraf çıkınca akaryakıt istasyonu ödemeden vazgeçti” dedi. 

Alanya’da Akaryakıt Alan Sürücüyü 141 Bin Tl 2
“PARA ÖDEMEYE YANAŞMADILAR”    
141 bin TL’lik masrafın yazdığı faturayı akaryakıt istasyonuna götürdüğünde yaşadıklarını anlatan Aslan, “Fatura zaten akaryakıt istasyonuna faturalandı. Çünkü elimizde benzin aldığımıza dair fiş vardı. Yanlış akaryakıt alındığına dair hataların oluştuğunu zaten servis yazdı. Bana bunu biz ödemiyoruz. Bunu ancak sigorta öder dediler. Akaryakıt istasyonu para ödemeye yanaşmadı” diye konuştu.
“TÜM ESNAF PROTESTO ETMELİ”
Yaşadığı mağduriyet üzerine ne yapacağı sorulan Aslan, “Yasal yollara başvuracağız. Avukatımı aradım. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, Alanya Şoförler Odası ve tüm esnaf olarak bu akaryakıt istasyonunu protesto etmemiz lazım. Bu akaryakıt istasyonundan akaryakıt almamamız lazım diye düşünüyorum. Bugün bize yarın başkasının başına durum gelebilir. Zararımız ne zaman giderilirse, özür dilenirse ben de akaryakıt istasyonu zararımı giderdi diye açıklama yaparım” ifadelerini kullandı.

Editör: DAMLA ERCİYAS