Alanya’da faaliyette bulunan halk otobüsleri ve taksiler Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Ulaşım Zabıtası ekipleri tarafından denetleniyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Ulaşım Zabıtası ekipleri ilçe genelinde sürdürdükleri rutin denetimlere ek olarak turizm sezonunun yoğunlaşmasıyla birlikte vatandaşların ve turistlerin de şikayetleri doğrultusunda taksi ve halk otobüslerini mercek altına aldı.

Alanya´da otel lojmanında çıkan yangında 9 çalışan dumandan etkilendi Alanya´da otel lojmanında çıkan yangında 9 çalışan dumandan etkilendi

Vatandaşların ve turistlerin turizm sezonunda ulaşımda bir sorun yaşamaması ekipler ilçenin giriş ve çıkış noktaları başta olmak üzere farklı noktalarda gece ve gündüz denetim yapıyor. Denetimlerde şoförlerin kurallara uyup uymadığı, giyim, kişisel bakım, araç temizliği, evrak ve klimaların çalışıp çalışmadığı kontrol ediliyor. Ayrıca 65 yaş ve üstü vatandaşların otobüse alınmaması konusundaki şikayetler hatırlatılıp vatandaşlara saygılı davranılması konusunda uyarılarda bulunuldu. Kurallara uymayan sürücülere ise ceza kesiliyor.

Editör: DAMLA ERCİYAS