Alanya’da korkunç kaza: Devrilen motosiklette sürücü ağır yaralandı Alanya’da korkunç kaza: Devrilen motosiklette sürücü ağır yaralandı

MEHMET AL (ÖZEL-HABER)

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmaya ‘Uyuşturucu Ticareti’ suçundan yargılanan 55 yaşındaki Mahmut A. tutuklu bulunduğu Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden yoğun güvenlik önlemleri altında getirildi. Duruşmaya sanık avukatı da katıldı.

15 AYRI POŞETE KOYMUŞ

Tutuklu sanık Mahmut A. mahkemede verdiği ifadesinde şunları söyledi: “Ben Oba’da bir inşaatta çalışıyorum. Eşimden ayrıldığım için bunalıma düştüm. 7 Mayıs günü 59 gram metamfetamini bin TL’ye satın aldım. Motosikletle eve gittim. Metamfetamini 15 ayrı poşete koydum. Evde 2 poşetini içtim. Ben içiciyim, satıcı değilim. Çok pişmanım” dedi.

“BENİ BEKÇİLER YAKALADI”

Sanık Mahmut A. sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben metamfetamin kullanırım. Çok nadir esrar içerim. M.Y'den 59 gram metamfetamini bin TL’ye aldım. M.O. da bana getiriyordu. Fazla içtiğim ve uyuşturucu bazen eksik olduğu için hassas terazi satın alarak tartmaya başladım. Bazı günler Antalya'daki Zeytinlik Mahallesi’nden alıyordum. Evde 15 paket metamfetaminden 2 paketini içtikten sonra dışarı çıktım. O sırada bekçiler beni yakaladı.” 

DURUŞMA 2024’E ERTELENDİ

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Uyuşturucu’ suçundan tutuklu yargılanan sanık Mahmut A’nın tutukluluğunun devamına, sanığın uyuşturucu aldığı M.O. ile M.Y’nin yakalanması için Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirimde bulunulmasına karar vererek duruşmayı 13 Mart 2024 tarihine erteledi.