MEHMET AL (ÖZEL-HABER)

Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri 8 Mayıs tarihinde Dimçayı bölgesinde lüks aracı takip ederek durdurdu. Araçta yapılan aramada şüphelinin sırt çantasında 9 tabanca ve 14 şarjör ele geçirildi. Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘İzinsiz Olarak Ateşli Silah ve Mermileri Ülkeye Sokma, İmal Etme, Nakletme, Satma’ suçundan tutuklu 2 sanık E.M ile E.B. ikinci kez hakim karşısına çıktılar. Duruşmaya ‘Silah Kaçakçılığı’ suçundan tutuklu yargılanan E.M. ve E.B. Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS ile katılırken sanık avukatları hazır bulundu. 

“İÇİNDE NE OLDUĞUNU BİLMİYORDUM”

Duruşmada tutuklu yargılanan sanık E.M. verdiği ifadesinde, “O gün restoranda yemek yedik. Dışarı çıktım. Faili meçhul şahıs çantayı bırakıp kaçtı. Ben de merak ettim. Çantada ne var dedim. Çantayı aldım. Daha sonra kolluk kuvvetleri geldi. Çantanın içinde ne olduğunu bile bilmiyordum. Nişanlım var. Cezaevinden çıkamazsam nişanlımı sınır dışı edecekler. 6 aydır tutukluyum. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

“KENDİ GÜVENLİĞİM İÇİN TAŞIYORUM”

Otomobil ile çarpışan hafif ticari aracın yan yattığı kazada 2 kişi yaralandı Otomobil ile çarpışan hafif ticari aracın yan yattığı kazada 2 kişi yaralandı

Tutuklu sanık E.B. duruşmada son kez verdiği ifadesinde şunları söyledi: “Kendi güvenliğim için silah taşıyorum. Silah ticareti yapmıyorum. 4 çocuğum var. Hepsi 6 aydır mağdur olup zor günler geçiriyor. Suçsuzum, tahliyemi talep ediyorum.”

“MÜVEKKİLİM ÇANTADA ALTIN VAR ZANNETMİŞ”

Tutuklu yargılanan E.B’nin avukatı, “Müvekkilim çantada altın var zannetmiş. İçindeki silahlarda şarjörlerde hiçbir parmak izi yok. Bunu sokakta bulmuş. Hiçbir delil yok. Suçsuz yere kapalı cezaevinde yatıyor” diye konuştu. 

YURT DIŞI ÇIKIŞ YASAĞI KONULDU

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Silah Kaçakçılığı’ suçundan tutuklu yargılanan sanık E.E. ve E.B’nin yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla imza karşılığında tahliyelerine karar verdi.  

 OLAYIN GEÇMİŞİ

8 Mayıs tarihinde Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri Kestel Mahallesi'nde E.M., E.B., ve Y.H'nin silah ticareti yapacağı bilgisine ulaştı. Takibe alınan 3 şüpheliden E.M'yi Kestel Mahallesi’nde yakalayan jandarma ekipleri yaptıkları aramalarda 9 adet marka ve seri numarası olmayan el yapımı tabanca, 14 adet şarjör ele geçirdi. Jandarma ekipleri E.B, ve Y.H'yi de yakalayarak gözaltına aldılar. Gözaltına alınan 3 şahıstan E.B. ve E.M. tutuklanırken, Y.H. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.