MEHMET AL (ÖZEL-HABER)

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçtiğimiz hafta sonu görülen duruşmaya ‘uyuşturucu’ suçundan tutuklu yargılanan B.T. Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS bağlantısıyla katılırken, mahkemede avukatı hazır bulundu. Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti duruşmada okuryazar olmayan ve konuşmakta güçlük çeken B.T’ye keneviri bulmadan önce içtiği uyuşturucu maddeyi kimlerden aldığını sordu. B.T. “Arkadaşlar tarafından verildi. Kimseye kullanmak için esrar maddesi vermedim. Yanlış anlaşılmıştır. Ben okula gidemedim. Dağda keçileri otlatırken ormanda 6 kök Hint keneviri buldum. Çok pişmanım” dedi. 

AVUKATI: KENDİSİNİ İFADE EDEMİYOR

İş bulmakta zorlanan genç intihara kalkıştı! Polis umudu oldu İş bulmakta zorlanan genç intihara kalkıştı! Polis umudu oldu

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde konuşan sanık avukatı, “Müvekkilim B.T’nin kendisine ait cep telefonu bile yok. Kendisini ifade edemiyor. Uyuşturucu ticaretinde bulunmamıştır. Müvekkilim sadece içicidir. Kendisi okuryazar bile değil. Müvekkilimin beraatini ve tahliyesini istiyorum” diye konuştu. 

TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘uyuşturucu’ suçundan yaklaşık bir yıldır tutuklu bulunan sanık çoban B.T’nin yurt dışına çıkış yasağı ile tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine ve duruşmanın 13 Aralık tarihine ertelenmesine karar verdi. 

OLAYIN GEÇMİŞİ

Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı KOM ekipleri 7 Ekim tarihinde Dere Mahallesi’nde bir eve yapılan baskında 1 kilo esrar maddesi ile hassas terazi ele geçirirken, çobanlık yapan B.T yakalanarak gözaltına alındı. Karakola götürülen şüpheli B.T. verdiği ifadesinde, keçilerini otlatırken ormanda bulduğu 6 kök Hint kenevirini sökerek evine götürdükten sonra kuruttuğunu ve kendisinin de esrar kullandığını söyledi.  Kenevirleri bulduğu yeri gösterdikten sonra adliyeye sevk edilen B.T. tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Editör: DAMLA ERCİYAS