Dumandan zehirlenen köpekleri yaşatmak için kendi oksijen maskelerini verip kalp masajı yaptılar Dumandan zehirlenen köpekleri yaşatmak için kendi oksijen maskelerini verip kalp masajı yaptılar

-    Mehmet AL 

Tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da 1 Mayıs ve Dayanışma Günü kutlandı. Atatürk Caddesi’nden yürüyerek Kuyularönü Camii önünde toplanan kalabalık ardından marşlar ve sloganlar eşliğinde iskeledeki Şelale Meydanı’na kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında Gezi Parkı davasında İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım" suçundan 18 yıl hapisle cezalandırılan ve tutuklanmasının ardından Türkiye İşçi Partisi’nden Hatay Milletvekili seçilmesine rağmen Yargıtay tarafından milletvekilliği düşürülen Can Atalay'ın posteri de yerini aldı. Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün aldığı geniş güvenlik tedbiri ile kadın ve erkeklerin ayrı ayrı üst araması yapıldıktan sonrasında kalabalık gruplar halinde tören alanına girdi. Kutlamalarda önce şiir ve marşlar okunup hayatını kaybeden emekçiler için saygı duruşunda bulunuldu.
 

C70761Db 6D49 4B6D A58C 352B513C2961Sendikalarla birlikte mecliste grubu bulunan siyasi partilerden CHP’nin de tam kadro katıldığı Emek ve Dayanışma Günü’nde türküler söylendi. Şiirler okunduktan sonra kutlamalar olaysız sona erdi.

5Ca49Ede 4E48 4Def B1E2 180A0Ed61528

Editör: DAMLA ERCİYAS