Alanya’da 1 dönüm salatalık maliyeti ve kazancı arasında uçurum var! Alanya’da 1 dönüm salatalık maliyeti ve kazancı arasında uçurum var!

Alanya’da pandemi döneminde durma noktasına gelen kruvaziyer turizmi 2022 yılından bu yana büyük oranda iyileşme gösterdi. 2023 yılında gelecek gemi sayısı 27’ye ulaştı. 2024 yılında ise umutlar daha yüksek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kruvaziyer turizminin gelişmesi yönünde uzun yıllardır önemli yatımlar yaptıklarını ve yaşanan artışların sebebinin bu yatırımlar olduğunu dile getirirken her geçen süre zarfında kruvaziyer turizminin iyileştiğini belirten ALİDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kerim Taç, “Önümüzdeki yıl ise hiç geçmiş yıllarda program yapmayan firma 23 gemi ile rezervasyon yaptı” dedi.
REZERVASYONLAR ARTIYOR
Taç açıklamasında, “Türkiye’deki diğer limanlar ile birlikte Alanya’da da artışlar başladı. Bu yıl 3 defa rezervesi olan İsrail gemisi sefer sayısını 7’ye çıkardı. Önümüzdeki yıl ise hiç geçmiş yıllarda program yapmayan firma 23 gemi ile rezervasyon yaptı. Ancak bu rakamlar kesinleşmiş değil sadece planlama aşamasında olduğunu ve bu planlamaya Alanya’yı da dahil ettiklerini vurguladılar. Gözle görülür bir toparlama var. Kruvaziyer turizminde zaten 3-4 yıl sonrasın planlama yapılır. Artık sayısal artışlarımız başladı. İnşallah daha da artacaktır” dedi.

Editör: DAMLA ERCİYAS